Bine Mašič je znova dokazal, da je velika okrepitev za zmaje. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljanski hokejisti so dosegli tretjo zaporedno zmago in ostajajo trdno na mestih, ki vodijo v kvalifikacije za končnico. Do neposredne uvrstitve v izločilne boje oziroma do šestega mesta jih loči sedem točk, imajo pa že ogromnih 16 točk naskoka pred Dunajčani.

Zaradi poškodb so manjkali Rok Kapel, Nejc Stojan in Jaka Sodja, zaradi bolezni pa Maris Bičevskis in Taneli Ronkainen.

Dodero izkoristil podajo Simšiča
V 9. minuti je Nik Simšič z leve strani podal pred vrata, kjer je Charlie Dodero potisnil plošček v mrežo, nato pa trčil z vratarjem Nicolasom Wieserjem. Zadetek je seveda veljal, saj je bil plošček že v mreži, ko se je zgodilo trčenje.

Zmaji so takoj po vodstvu popustili in Gradec je izenačil v 12. minuti. Sam Antonitsch je spretno podstavil palico pred vrati po strelu Gustava Bourammana in prelisičil vratarja Lukaša Horaka.

Navijači Olimpije so bili navdušeni v dvorani Merkur. Foto: SŽ Olimpija

Vratar Wieser dvakrat zelo slabo posredoval
Že minuto zatem je Olimpija znova povedla. Trevor Gocch je na levi strani zaposlil Jana Ćosića, ki je potisnil plošček med nogama slabo postavljenega vratarja Wieserja v mrežo. V 14. minuti je Miha Beričič slabo zadel plošček, a ga je usmeril proti vratom, vratar Wieser pa ga je odbil naravnost na palico Bineta Mašiča. Mladi branilec je zlahka zatresel mrežo in povišal na 1:3. Trener Johan Pennerborn je zamenjal čuvaja mreže, vstopil je Lars Volden.

Mehle povišal prednost v drugi tretjini
Gostitelji so v drugi tretjini veliko poskušali, sprožili 16 strelov, a je bil Horak vedno na pravem mestu. V 35. minuti je Žiga Pance lepo zaposlil Žigo Mehleta, ki je imel dovolj prostora in z močnim strelom matiral Voldena.

Vodlan zablestel z dvema zadetkoma
V zadnji tretjini je ritem igre precej padel. Gradec se je sprijaznil s porazom in ni imel večjih priložnosti. V 49. minuti je Dodero streljal z modre črte, Luka Vodlan pa je spretno podstavil palico in preusmeril plošček v mrežo. 20-letni napadalec je postavil tudi končni izid tri minute pred koncem, ko je po podaji Aljaža Predana ušel obrambi Gradca in z bekendom poslal plošček pod prečko.

Prihodnji teden tri tekme v Tivoliju
Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 31:37. Ljubljančani so se utrdili na devetem mestu. Prihodnji teden jih čakajo tri tekme v Tivoliju. V torek na Celovško 25 prihaja Pustertal, v petek Vorarlberg in v soboto še Innsbruck.