Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Šport

Giro, 2. etapa Pogačar brez števca poslušal svoje srce in oblekel rožnato majico

Po dinamičnem ogrevanju je bila na Dirki po Italiji že drugi dan na sporedu prva gorska etapa. Tadej Pogačar je moral ob vznožju zadnjega vzpona zaradi predrte gume menjati kolo, 4 km pred ciljem pa napadel in zmagal. Zasledovalci so zaostali 27 sekund.

397

Prva liga Mura z deseterico zdržala pritisk Olimpije vso tekmo

V zadnji tekmi 34. kroga Prve lige je Olimpija kljub igralcu več osvojila le točko proti Muri (0:0). Boj za drugo mesto postaja vse zanimivejši, Olimpija Mariboru beži samo za točko. Ekipi se bosta pomerili že v soboto v Ljudskem vrtu.

81

Liga NBA Cleveland na krilih Mitchlla v polfinale Vzhoda, kjer bo izzval Boston

Donovan Mitchell je z 39 točkami popeljal Cleveland v polfinale Vzhoda. Cavaliersi so na sedmi tekmi prvega kroga končnice premagali Orlando s 106:94. V polfinalu jih čaka favorizirani Boston, prva tekma bo v torek v TD Gardnu.

9

Formula ena Norris v Miamiju s pomočjo varnostnega avta do prve zmage v karieri

Britanec Lando Norris (McLaren) je zmagovalec šeste dirke svetovnega prvenstva formule ena v tej sezoni, preizkušnje za veliko nagrado Miamija. To je njegovo prvo slavje v karieri. Potem ko je bil v kvalifikacijah peti, je zmagal tudi z nekaj sreče.

3

Motokros Gajser na Portugalskem do tretjega mesta in vodstva v SP-ju

Tim Gajser je peto dirke sezone svetovnega prvenstva v Aguedi na Portugalskem v elitnem razredu MXGP končal na tretjem mestu. Prevzel je tudi vodstvo v skupnem seštevku SP-ja. Drugi Slovenec v razredu MXGP Jan Pancar je dirko končal na skupnem 11. mestu.

18

Tenis Rubljov v Madridu ujel pravo formo za vrhunec sezone na pesku

Andrej Rubljov je v finalu turnirja serije 1000 v Madridu premagal Felixa Augerja Aliassima s 4:6, 7:5 in 7:5. Rus se je po dveh urah in 47 minutah veselil druge zmage na turnirjih serije masters v karieri, potem ko je bil lani najboljši v Monte Carlu.

2

Poslovil se je El Flaco Umrl Cesar Luis Menotti, selektor Argentine ob prvem naslovu svetovnega prvaka

Argentinska nogometna zveza (AFA) je sporočila, da je po daljših zdravstvenih težavah v 86. letu starosti umrl sloviti trener Cesar Luis Menotti, ki je Argentino leta 1978 kot selektor na domačem "mundialu" popeljal do prvega naslova svetovnega prvaka.

Več športnih novic

Serie A Juventus do točke na Olimpicu, prvak Inter drugič v sezoni poražen

Roma in Juventus sta se v 35. krogu Serie A razšla brez zmagovalca (1:1). Sassuolo je osvojil velike tri točke v boju za obstanek, potem ko je premagal Inter z 1:0.

Rokomet Slovenci oslabljeni začeli priprave na Švico

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Izoli začela priprave na kvalifikacijska dvoboja s Švicarji za svetovno prvenstvo 2025. Švicarjem se bo slovenska izbrana vrsta zoperstavila v okrnjeni zasedbi.

Odbojka Kozamernik s Trentinom osvojil Ligo prvakov

Jan Kozamernik je kot prvi Slovenec postal zmagovalec odbojkarske Lige prvakov. Njegov Trentino je v finalu v Antalyi s 3:0 premagal poljsko ekipo Jastrzebski Wegiel.

3
Oglasno sporočilo

Bouchardovi vozliči - vzroki in zdravljenje

Ste že kdaj slišali za Bouchardove vozliče, izrastke na sklepih prstov, ki pogosto povzročajo nelagodje in bolečino? Ste se morda spraševali kako si pomagati in kakšno vlogo ima pri tem fizioterapija?

Šport na TV Slovenija

17:50
Rokomet (M) - kvalifikacije za SP 2025: Slovenija - Švica, prenos iz Kopra
17:50
Športni vrhunec tedna
20:10
Hokej na ledu (M) - svetovno prvenstvo elitne skupine: Češka - Finska, prenos iz Prage
18:15
Pot na EP 2024, nogometna magazinska oddaja, ponovitev
20:10
Hokej na ledu (M) - svetovno prvenstvo elitne skupine: ZDA - Nemčija, prenos iz Ostrave
Več

Presek dneva

Izbor

SOS odmev Pogačar za MMC: Sem prvi favorit. Na žalost ali pa na srečo.

"Nositi majico od prvega do zadnjega dneva je nekaj nepredstavljivega. Sam si tega ne predstavljam in tudi nimam takega načrta, četudi bi bil zelo suveren. Treba je razmišljati z glavo, tako nase kot na ekipo," je prepričan Tadej Pogačar.

73

Dirka po Italiji Trasa že od uvodne etape pisana na kožo Tadeja Pogačarja

Šest ciljnih vzponov, dve dolgi vožnji na čas in makadamska etapa so vrhunci letošnje Dirke po Italiji, na kateri bo morala karavana opraviti z 44.650 višinskimi metri. Hribolazenja bo 8500 metrov manj kot v prejšnji izvedbi Gira.

47

MMCpodrobno Pogačarjev drzni načrt: Giro končati z rožnato majico, a vendar − svež

Tadej Pogačar že nekaj let velja za najboljšega kolesarja na svetu. V svoji zbirki ima že 70 zmag, nastopil je na večini najpomembnejših dirk, pred njim pa so nov izziv, nov prvenec in nova jasna želja − nastopiti na Dirki po Italiji in jo tudi osvojiti.

Intervju Ališič: Če bi Senna preživel, Schumacher ne bi bil tako uspešen

Ni ga maral, njegova brezkompromisnost mu je šla na živce, bližje mu je bil Nigel Mansell. A ko ga je kot dolgoletni novinar formule ena začel spoznavati od blizu, je videl še druge odlike. Z Miranom Ališičem smo se pogovarjali o Ayrtonu Senni.

112

Formula 1 30 let od smrti nepozabne dirkaške ikone Ayrtona Senne

Natanko 30 let mineva od usodnega dirkaškega konca tedna v Imoli, kjer se je med dirko formule ena za VN San Marina ubil eden najboljših dirkačev vseh časov, Brazilec Ayrton Senna.

72

Dirka po Italiji Pogačar dosanjal svoj prvi Giro: "Upam, da nam bo ta mesec uspelo nekaj posebnega"

Z le desetimi tekmovalnimi dnevi in kar sedmimi zmagami odhaja Tadej Pogačar na start 107. Dirke po Italiji, ki se bo v soboto začela v Torinu. "Sem svež in pripravljen na svoj prvi Giro. To je dirka, o kateri sem že dolgo sanjal."

141

Noč zmaja Košarkarsko igrišče prihodnosti, na katerem se bo poslovil Dragić

Nostalgiki bodo morda pogrešali škripanje lesa pod športnimi copati, a pravijo, da gre za košarkarsko igrišče prihodnosti. Razvijali so ga več kot 15 let, les je zamenjala visoka tehnologija.