Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Avtorji Gorazd Kosmač

Okolje "Tako smo že navajeni na vročino, da normalno stanje občutimo kot ohladitev"

03.08.2019

"Nisem toliko pesimist s klimatološkega vidika, ampak s sociopolitičnega, ker imamo izrazito čudne ljudi, ki vodijo ta svet naprej," je klimatologinja Lučka Kajfež Bogataj opisala svetovne voditelje, ki glede podnebnih sprememb tiščijo glavo v pesek.

Dan državnosti Pogled iz zamejstva: Je nov dan prinesel uresničitev osamosvojitvenih sanj?

25.06.2019

Mineva natanko 28 let od razglasitve samostojne Slovenije, ko je slovenska skupščina sprejela Temeljno listino o samostojnosti in neodvisnosti. Kako so na slovensko osamosvojitev gledali iz slovenskega zamejstva? So bila pričakovanja izpolnjena?

Koščki sestavljanke Kardeljeva vila: Od nacionalizacije in idej socializma do štaba TO in propada

23.06.2019

Prvi ideolog Jugoslavije Edvard Kardelj, ki je bil desna roka predsednika Josipa Broza - Tita, je ideje samoupravnega socializma razvijal v vili v Tacnu, ki je bila po vojni odvzeta premožnemu industrijalcu Ivanu Seunigu. Danes sameva in klavrno propada.

Slovenija Ali Slovenija res potrebuje novi "mega" zapor v Dobrunjah?

04.06.2019

Obstoječe zmogljivosti slovenskih zaporov povsem zadoščajo vsem potrebam, zato je 109 milijonov vreden projekt novega "mega" zapora v Dobrunjah in prenove ženskega na Igu metanje denarja skozi okno, je prepričan upokojeni penolog Marjan Čander.

Univerza100 100 let ljubljanske univerze, ki je nastala s "proračunskim kupčkanjem"

21.05.2019

"V proračunskih kupčkanjih je nenadoma med predloge prišla postavka za slovensko univerzo, seveda, če v zameno slovenski poslanci potrdijo proračun," je zgodovinar Božo Repe opisal okoliščine, v katerih so v Beogradu potrdili slovensko univerzo.

Slovenija Policisti zavračajo očitek nezakonitega vračanja prebežnikov Hrvaški

17.05.2019

Civilnodružbena iniciativa Info Kolpa v poročilu navaja onemogočanje azilnega postopka slovenske policije in nezakonito izročanje Hrvaški, kjer se nad prebežniki "izživljajo". Policija vse očitke zavrača.

Slovenija 150 let vižmarskega tabora: "Dajte nam Slovenijo!"

16.05.2019

Mineva 150 let od največjega vseslovenskega tabora v Vižmarjih pri Ljubljani, na katerem so prisotni iz bližnjih in daljnih slovenskih dežel Avstro-Ogrske zahtevali Zedinjeno Slovenijo, slovenščino kot uradni jezik, slovenske šole in fakulteto.

Gospodarstvo Katero delo je prekarno? Mnenja ostajajo različna.

14.05.2019

"V prekarnost sodi vsekakor espejevstvo, agencijsko delo, delo za določen čas, pa tudi skrajšan delovni čas," je naštel Črt Poglajen z inštituta. "O prekariatu govorimo, ko se netipične oblike dela uporabljajo nezakonito," pa je dejala Tatjana Čerin, GZS.

Izza zidov Zgodbe iz muzeja tihotapstva: "S 60 kilogrami kave si lahko kupil golfa"

11.05.2019

"Švercanje" blaga med kapitalistično Italijo in socialistično Jugoslavijo je bilo pravi nacionalni šport. Takoj po 2. svetovni vojni so tihotapili najnujnejše, ko je kupna moč Jugoslovanov v 60. letih narasla, pa se je začel pravšnji nakupovalni turizem.

Gospodarstvo OZS: Rešitev za obrtniške pokojnine je ZPIZ

08.05.2019

Skladu obrtnikov in podjetnikov (SOP) v grlo teče voda, saj denar za izplačilo pokojnin iz vzajemnih zavarovanj vedno bolj kopni. Nižanje pokojnin ni sprejemljivo, rešitev je prenos na ZPIZ, opozarjajo na OZS-ju.

Koščki sestavljanke 30 let Majniške deklaracije: "Slovenci smo bili najbolje pripravljeni v celotni Vzhodni Evropi"

08.05.2019

8. maja 1989, natanko pred 30 leti, je bila na Kongresnem trgu v Ljubljani množična javna manifestacija, na kateri je pisatelj Tone Pavček prebral Majniško deklaracijo s katero je bila zahtevana suverena in demokratična Slovenija.

Slovenija Igor Pribac: "Bruselj ni glasnik kapitala, je zadnje upanje, branik"

01.05.2019

Delavski praznik 1. maj ima poganske korenine, saj gre za slavljenje pomladanske plodnosti, ki sega daleč v čas poganske Evrope, od koder izvirata tudi kurjenje kresov in postavljanje mlajev. Praznik dela je postal v 19. stoletju.

Stran 10 od 25
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov