Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Okolje

Blaž Šter: Vse pogosteje se pogovarjamo o stoletnih vodah

Povratne dobe, o 50- ali 100-letnih vodah, ne veljajo več. Treba se bo navaditi na drugačne razmere, v skrajnih primerih celo preseliti, pravi Blaž Šter iz Agencije za okolje.

15

Intervju "Najagresivnejšo politiko proti velikim zverem imajo v severni Evropi, najstrpnejši so na jugu"

V Evropi največ škode na domačih živalih povzroči volk, na drugem mestu je medved. Če upoštevamo število posameznikov vrste, pa največ škode povzroči rosomah, saj v Skandinaviji za uplenjene severne jelene izplačujejo visoke odškodnine, pravi Miha Krofel.

98

Vremenske nevšečnosti Veter podiral drevesa, sirena za nevarnost v Topolšici

V noči na nedeljo je težave povzročal močan veter, ki je ponekod podiral drevesa. Regijski centri uprave za zaščito in reševanje so do nedelje popoldne našteli 50 dogodkov na območjih Celja, Kranja, Maribora, M. Sobote, N. mesta, Ptuja in Slovenj Gradca.

15

Vreme Zaradi vetra oranžno opozorilo za sever države. Na Štajerskem in v Prekmurju bo najmočnejši ponoči.

Arso je zaradi močnega vetra izdal oranžno opozorilo za sever države, ki velja do nedelje do 12. ure. Na Kredarici so ponoči sunki vetra dosegli do 140, na Ratitovcu, Uršlji gori in Krvavcu pa do 100 kilometrov na uro.

30

Po obilnem dežju so temperature občutno padle, ponekod v višjih legah zapadel sneg

Nalivi so v četrtek težave sprva povzročali ob morju, zvečer pa predvsem na vzhodu in jugovzhodu države. Na številnih cestah po državi je še vedno oviran promet. Temperature so občutno nižje, ponekod v višjih legah je zapadel tudi prvi sneg.

75
Več

Svet živali

Glavni britanski lovilec miši dobil novega sostanovalca: "Mucek bo poročal Larryju"

Z vselitvijo novega britanskega premierja na Downing Street 10 je tja prispel tudi maček JoJo. Zdaj se bo moral mačji kralj Larry, ki tam kot glavni lovilec miši vlada že od leta 2011, navaditi na še enega novega sostanovalca – sibirskega mucka.

Več

Izbor

Zakaj se še vedno ne kopamo v Ljubljanici? Pogosti nalivi (pre)obremenjujejo razbremenilnike. Odpadne vode se takrat zlivajo v reke.

Mikrobiološko stanje Ljubljanice še vedno ni takšno, da bi se v njej lahko kopali, vanjo se namreč ob močnejših nalivih še vedno razlije mešanica padavinske in odpadne komunalne vode.

62

Okolje Zakaj se je načrtovani množični odlov nutrij na Ljubljanskem barju ustavil po le treh mesecih?

"Pristojnim mora postati jasno, da nutrij ni treba odstranjevati samo zaradi škode, ki jo povzročajo, ampak že zaradi evropske uredbe," opozarja predsednik ZLD-ja Ljubljana Lado Bradač. V KPLB-ju pozivajo k spremembi zakonodaje, a za zdaj neuspešno.

75

Okolje Življenje po "koncu sveta": Ni dovolj bakra, da bi lahko vsi imeli električni avtomobil

"Amerika je, medtem ko Joe Biden govori, da potrebujemo zeleni prehod, največji izvoznik fosilnih goriv na planetu," je dejal profesor James Meadway, ki je opozoril, da ZDA in Kitajska v nasprotju z EU-jem nimata zadržkov pri kurjenju fosilnih goriv.

171

Intervju Kai Heron o lažnem obilju: Svet je organiziran tako, da proizvajamo stvari, ki jih ne potrebujemo

"Na svetu je več denarja kot kadar koli prej, a ni enakomerno porazdeljen, zato je obilje lažno, je obilje 'sranja', ki povzroča ekološko škodo," opozarja sogovornik. Rešitve išče zunaj okvirov kapitalizma, čeprav je to, kot priznava, zelo težko.

197

Okolje Zakaj imamo tako malo vetrnic in kam bi lahko postavili nove?

Slovenija je pri rabi vetrne energije med evropskimi državami popolnoma na repu. Manj vetrnic ima le Malta, ki nima nobene. Pogoji pri nas niso najboljši, a na ministrstvu za okolje, podnebje in energijo nameravajo izkoristiti potencial, ki je na voljo.

378

Svetovni dan meteorologije Anže Medved: V prihodnosti bi se lahko povprečna letna temperatura dvignila tudi za šest stopinj

"Pred leti so nevihte nastajale nad enim delom Slovenije in se niso zelo premikale, zdaj pa nastajajo tako imenovane supercelične nevihte, ki lahko prepotujejo celo Slovenijo in sploh ne izgubijo moči," pravi vremenoslovec Anže Medved.

84

Intervju Strokovnjakinja za vode Barbara Čenčur Curk: "Avtomobilov ne bi smeli prati doma"

"Če je imel stric parcelo, si tam pač postavil hišo. Veliko je bilo črnih gradenj, ki so bile pozneje legalizirane. Ta kaos v prostoru je rakava rana že več desetletij," gradnjo na poplavnih območjih opisuje profesorica naravoslovnotehniške fakultete.

93
Več
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov