Varovanci Pepa Guardiole so na olimpijskem stadionu v Londonu povedli v 25. minuti, ko je Kyle Walker v šprintu z desne strani kazenskega prostora podal na prvo vratnico, kjer je vtekajoči Gabriel Jesus poslal žogo pod prečko nemočnega Lukasza Fabianskega. To je bil tudi izid polčasa.

Raheem Sterling je bil s tremi goli osrednje ime obračuna med West Hamom in Manchester Cityjem na olimpijskem stadionu v Londonu. Foto: EPA

V drugem delu je zablestel Raheem Sterling, ki je s tremi zadetki dotolkel domače. Zadnjega je dosegel v 91. minuti, ko je s strelom po tleh za njegovo levo vratnico matiral Fabianskega.

Agüero enajstmetrovko streljal dvakrat

Tudi v elitni angleški ligi se je v letošnji sezoni začel uporabljati videosodnik oziroma VAR. Glavnik sodnik Mike Dean je tako po ogledu VAR-a razveljavil gol Gabriela Jesusa za 3:0, nato pa je določil še ponovitev enajstmetrovke Sergia Agüera. Foto: EPA

En gol pa je z enajstmetrovke (prekršek Isse Diopa nad Riyadom Mahrezom) prispeval še Sergio Agüero. Fabianski je najprej ubranil enajstmetrovko Argentincu, a je nato sodnik Mike Dean po ogledu VAR-a dosodil ponovitev enajstmetrovke, saj Fabianski ni stal z obema nogama na črti. Končna statistika: posest žoge 57:43, streli 14:5, v okvir vrat 9:3 – vse za goste iz Manchestra.

Zanesljiva zmaga Liverpoola
Že v petek je Liverpool, v lanski sezoni prvi zasledovalec sinjemodrih, s 4:1 nadigral Norwich, derbi kroga pa bosta v nedeljo odigrala Manchester United in Chelsea.