Varovanci Damirja Krznarja so po malce bolj zaspanem začetku brez večjih težav dobili četrto zaporedno zmago v Prvi ligi in imajo s 44 točkami na vrhu lestvice deset točk naskoka pred Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Na zahtevni, razmočeni in deloma zasneženi zelenici v Kidričevem sprva ni bilo veliko pravega nogometa, tudi Celjani v uvodu niso mogli vzpostaviti prepoznavne igre.

Že ob prvi priložnosti na tekmi so bili gostitelji v 16. minuti le nekaj centimetrov oddaljeni od vodstva. Po podaji v kazenski prostor je Luka Koblar dobil skok, z glavo poslal žogo na drugo stran Tomislavu Jagiću, ta pa je brez oklevanja iz prve močno sprožil in zadel vratnico.
Celjani so sicer vse bolj prevzemali nadzor nad dogajanjem na zelenici.

Zadetki s tekme Aluminij – Celje

Strel od daleč Tamarja Svetlina v 22. minuti je zletel precej mimo gola. Lepšo priložnost je imel nekaj minut pozneje Damjan Vuklišević po podaji s prostega strela, a je z glavo slabo zadel žogo. Matjaž Rozman je moral na drugi strani v 31. minuti posredovati po strelu Sandra Jovanovića, ki je od blizu meril preveč v celjskega vratarja.

Celjani so povedli v 32. minuti, po napaki v obrambi Aluminija je do žoge prišel Žan Karničnik, ki je z dolgo podajo lepo zaposlil Gregorja Bajdeta – ta je uspešno preigral nasprotnega vratarja, žogo je poslal v prazno mrežo Aluminija.

Damjan Vuklišević je v 34. minuti po podaji Luke Bobičanca z volejem premagal Sama Pridgarja.

Bobičanec je nato še sam prišel do nevarnega strela, a iz zahtevnega kota v 38. minuti z desnico ni bil dovolj natančen.

Drugi del se je začel z napako Pridgarja, ki ga je rešila le nepazljivost celjskih nogometašev okoli njega. Na drugi strani pa je zvit poskus Galu Gorenaku v 55. minuti obranil Rozman.
Bobičanec je po nekaj težavah Aluminijevih branilcev v 60. minuti z levico žogo poslal prek vrat, podobno kot Bajde nekaj trenutkov pozneje.

Vuklišević je bil po visokih žogah v kazenski prostor še naprej zelo nevaren, v 71. minuti je dobil še en skok, a žogo z glavo po podaji Bobičanca poslal mimo cilja. Štiri minute pozneje je po lepi akciji z desne do strela prišel Svetlin, a ga je Pridgar z nogo sijajno ustavil.

Mark Zabukovnik je v 79. minuti močno streljal z okoli 22 m, žogo je poslal pod prečko in Celjani so vodili z 0:3.

Tin Martić je v prvi minuti sodnikovega dodatka z okoli šestih metrov le še omilil poraz Aluminija.