Takole je Gorka Guruzeta premagal Jana Oblaka in utrl pot baskovskemu Athleticu do prestižne zmage nad madridskim Atleticom. Foto: AP

Osupljiv gol Nica Williamsa v 64. minuti je ilustracija premoči na obračunu atletov. Nico Williams je sprejel gol ob desnem robu kazenskega prostora in kljub dvema nasprotnima branilcema neovirano udaril žogo, da je v diagonali preletela kapetana Slovenije in počistila pajčevino iz gostujočih vrat.

Oblaka je malo predtem v 51. minuti kot prvi iz bližine premagal Gorka Guruzeta, ki je izkoristil lepo podajo Anderja Herrere, s čimer je Athletic le kronal premoč, ki jo je užival večino tekme. V prvem polčasu so rdeče-beli Baski popolnoma prevladovali, streljali in dvakrat stresli okvir vrat, v 36. minuti pa prišli do najstrožje kazni. A enajstmetrovko je Oihan Sancet zapravil s strelom prek prečke. Blestela sta brata Williams, ob strelcu Nicu je bil razigran tudi njegov brat Inaki, ki pa mu je vratnica preprečila gol.

Starejši brat Inaki čisti čevlje mlajšemu bratu Nicu Williamsu. Athletic je letošnji drugi hit španskega prvenstva. Foto: Reuters

Atletico izgubil tretje zaporedno gostovanje

Oblak je na koncu zbral pet obramb, od tega par izvrstnih, brez česar bi bil poraz gostov še višji. Škofjeločan je po tekmi za španske medije povedal: "Igrali smo slabo, morda zaradi utrujenosti po sredni tekmi Lige prvakov. Na svojem igrišču imamo povsem drug obraz kot na gostovanjih. Tako ne moremo osvojiti naslovov ali se potegovati za najvišja mesta."

Četrti poraz v letošnji La ligi, tretji zaporedni v gosteh, za tretjeuvrščeni Atletico, ki vse bolj izgublja stik z vodilnim dvojcem Girona – Real Madrid. Na drugi strani se je Athletic Club z deveto zmago utrdil na 5. mestu španskega nogometnega prvenstva, s čimer napoveduje resno kandidaturo za uvrstitev v prihodnjo Ligo prvakov.

Barcelona znova razočarala

Barcelona je le remizirala proti Valencii (1:1). Barcelono je v vodstvo popeljal Joao Felix v 55. minuti, za Valencio pa je v polno zadel Hugo Guillamon (70.).

To je tretja tekma zaporedoma v zadnjem tednu brez zmage za Katalonce. V prejšnjem krogu La lige so doma izgubili z Girono, sredi tedna pa so skupinski del Lige prvakov končali s porazom proti Antwerpnu.

Barcelona ima 35 točk in je tretja.

David Alaba je zelenico zapustil v 35. minuti. Foto: EPA

Poškodba Davida Alabe

Na vrhu lestvice je s 42 točkami Real Madrid, ki je v nedeljo s 4:1 premagal Villarreal. Končni izid je v 68. minuti postavil Luka Modrić, ki se je izkazal še s podajo za vodilni zadetek Juda Bellinghama v 25. minuti.

Manj prijetna je za Madridčane vest o poškodbi Davida Alabe, ki si je poškodoval sprednjo križno vez v levem kolenu in moral v 35. minuti z igrišča. Enako poškodbo sta letos staknila že Eder Militao in vratar Thibaut Courtois.

17. krog:

OSASUNA – RAYO VALLECANO 1:0 (0:0)
Raul 95.

CELTA VIGO – GRANADA 1:0 (1:0)
Larsen 20.
RK: Aspas 80./Celta Vigo

ATHLETIC BILBAO – ATLETICO MADRID 2:0 (0:0)
Guruzeta 51., Williams 64.
Sancet (At. Bilbao) je v 36. minuti zapravil 11-m.

Z algoritemsko oceno 7,4 je bil Oblak najbolje ocenjeni nogometa Atletica ob porazu v Bilbau. Grafiko zagotavlja <a href='https://www.sofascore.com' target='_blank'>sofascore.com</a>
Z algoritemsko oceno 7,4 je bil Oblak najbolje ocenjeni nogometa Atletica ob porazu v Bilbau. Grafiko zagotavlja sofascore.com

SEVILLA – GETAFE 0:3 (0:2)
Mayoral 5./11-m, Mata 37., Greenwood 80./11-m.

VALENCIA – BARCELONA 1:1 (0:0)
Guillamon 70.; Joao Felix 55.

Valencia: Mamardašvili, Thierry Correia, Diakhaby, Mosquera, Vazquez (81./Gasiorowski), Fran Perez (72./Amallah), Hugo Guillamon, Pepelu, Lopez (81./Foulquier), Jaremčuk (62./Canos), Hugo Duro (81./Mari).

Barcelona: Inaki Pena, Joao Cancelo, Araujo, Kounde, Balde, F. de Jong, Gündogan (81./Yamal), Pedri, Raphinha, Lewandowski, Joao Felix (72./Ferran Torres).

Sodnik: Miguel Angel Ortiz Arias

ALMERIA – MALLORCA 0:0

REAL SOCIEDAD – BETIS 0:0

LAS PALMAS – CADIZ 1:1 (1:0)