Žan Mark Šiško je v odločilnih trenutkih dobro delo opravil predvsem v obrambi. Foto: EPA

Tako kot v paru Anadolu Efes – Real Madrid bosta tudi tu odločali peti tekmi. Za zdaj je na Final Four v Kölnu uvrščen le moskovski CSKA, ki je zanesljivo s 3:0 dobil serijo proti Fenerbahčeju. Medtem ko Olimpia Milano lovi prvi zaključni turnir po letu 1992, pa lahko Bayern postane prva nemška ekipa s prebojem na Final Four.

Zenit je proti najboljši ekipi rednega dela vodil vso tekmo. Odlično je začel obračun in ob polčasu je razlika znašala deset. Tudi v nadaljevanju je bilo vse v znamenju gostiteljev, ki so na začetku zadnje četrtine prednost povišali celo na 20. Znova je bil odličen Kevin Pangos, ki je 20 točkam dodal osem podaj. Pri gostih je bil z 19 točkami najboljši Nick Calathes.

Za pravo košarkarsko poslastico sta na Bavarskem poskrbela Bayern in Olimpia. Domača zasedba se je vrnila po 13 točkah zaostanka. V zadnji četrtini se je Bayern po zaslugi dobre obrambe vrnil v igro in po zaslugi Vladimirja Lučića 23 sekund pred koncem povedel za točko. Srbski košarkar je zabil po podaji Paula Zpiserja za ‘alley oop’, zatem pa še zadel dodaten prosti met. Shavon Shields je nato napravil osebno napako v napadu, ki jo je sodniška trojica dosodila šele po ogledu posnetka.

Lučić je potem zadel še dva prosta meta, v zadnjem napadu pa so bili gostje neuspešni izza črte. Wade Baldwin je bil sicer prvi strelec Bavarcev z 18 točkami, a glavna junaka vrnitve sta bila Zipser s 16 in Lučić z 12. V odločilnih trenutkih je bil znova ves čas na parketu Žan Mark Šiško, ki je vpisal dve točki in tri podaje. Pri Milanu je blestel Malcolm Delaney z 28 točkami.