V zadnjem krogu je največ pridobil Buffalo. Foto: Reuters

Houston si je končnico zagotovil na gostovanju pri Indianapolisu, obe ekipi sta imeli enako razmerje zmag in porazov, zmaga je pomenila končnico, poraz po konec sezone. Spet je blestel novinec C. J. Stroud (podaje: 20/26, 264 jardov, dva zadetka). Svoje je dodala obramba, ki je v zadnji minuti zaustavila napad Coltsov.

Jacksonville je vodil večji del sezone v konferenci NFC jug, na koncu pa ostal brez končnice. Foto: Reuters

Jacksonvillu zmanjkal en jard
V isti diviziji bi si končnico lahko zagotovil tudi Jacksonville, ki bi moral premagati letos skromni Tennessee, a Titansi so presenetljivo slavili z 28:20. Jaguarji so sedem minut pred koncem prišli le jard do končne cone (z zadetkom in z akcijo za dve točki bi tako lahko izenačili), a je domača obramba ustavila prodor podajalca Trevorja Lawrencea. Priložnost je tako z obema rokama pograbil Pittsburgh, ki je v gosteh ugnal najboljšo ekipo rednega dela – Baltimore s 17:10. Jeklarji so imeli srečo, saj so si Ravensi že pred tem priigrali prvo mesto in so spočili svoje igralce.

Ta razplet je pomenil, da si je končnico zagotovil tudi Buffalo, ki pa je za piko na i v gosteh premagal neposrednega tekmeca Miami s 24:14 in s tem skočil kar na drugo mesto, s tem pa bo tudi gostil tekmo končnice.

Brez sprememb v konferenci NFC
V konferenci NFC ni premikov na lestvici, tako sta Green Bay in Tampa Bay obdržala svoje izhodišče. Packersi so premagali svoje večne tekmece Chicago s 17:9, Tampa Bay pa je s tremi prostimi streli premagala Carolino, najslabšo ekipo lige. Zelo slabo igra Philadelphia, ki je izgubila proti skromnim Giantsom s 27:10. Philadelphia je sezono začela z 10-1, končala pa z 1-5 (edina zmaga prav proti Giantsom pred dvema tednoma).

Končnica se bo začela v soboto (pari so spodaj).