Ljubljančani, ki so na prvi tekmi slavili z 98:86, so tudi v Tivoliju hitro prevzeli pobudo in že prvo četrtino dobili s 24:10. V prvih šestih minutah in pol so gostje zmogli vsega dve točki. Ob polčasu je bila razlika 21 točk.

V drugem delu ni padla pod 15 točk. Najvišja prednost zmajev je bila +30.

Za ljubljansko zasedbo je 19 točk dosegel Stewart ml., 18 jih je prispeval Gregor Glas, 17 pa Zoran Dragić. Pri Šenčurju je 17 točk dosegel Matej Čibej, 13 jih je ob desetih skokih dodal Alen Malovčić.

V drugem polfinalu med Krko in Heliosom bo odločala torkova tekma v Novem mestu, potem ko so Novomeščani v soboto v Domžalah izenačili izid v seriji na 1:1.

Prva finalna tekma bo v petek. Cedevita Olimpija bo naskakovala četrti zaporedni naslov, skupno pa 21.