Alen Omić se je vrnil v vrste Cedevite Olimpije. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ljubljančani so vodili praktično vso tekmo, le v drugi četrtini so gostje nekajkrat povedli, nazadnje je bil izid izenačen na 26:26, potem pa je Olimpiji uspel delni izid 7:0, s sedmimi točkami prednosti so gostitelji tudi krenili na odmor.

Matic Rebec je bil z 21 točkami najučinkovitejši posameznik tekme. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Prednost se je nato na uvodu drugega polčasa le še večala. Tri trojke zapored v režiji Luke Ščuke in Zorana Dragića ter koš s polrazdalje Justina Cobbsa so izdatno odlepili Cedevito Olimpijo od nasprotnika, ki je zaostajal že za 16 točk (51:35), a se je do konca četrtine počasi vrnil in zaostanek stopil na -3.

V zadnji četrtini so Beograjčani uprizorili preobrat, ko je Matic Rebec zadel trojko za 67:68, a je hitro na krilih Gregorja Glasa in predvsem Jake Blažiča sledil nov delni izid Ljubljančanov (10:0), ki so nato relativno mirno nadzirali potek tekme do zadnje sirene.

Blažič in Dragić sta bila s 15 točkami najboljša strelca domačega kolektiva, točko manj je dosegel Cobbs, pri 12 točkah se je ustavil Glas. Pri FMP-ju je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Rebec, po 10 točk sta prispevala Nikola Šaranović in Vojislav Stojanović.

Olimpija zmagala tudi s pomočjo Omića

Visok poraz Krke v Zagrebu
Cibona je v dvorani Dražena Petrovića odpravila Krko z 91:63. V zadnjih šestih krogih rednega dela Lige Aba bosta o obstanku odločala le Krka in Mornar iz Bara. Oba imata štiri zmage, minimalno prednost pa ima Krka, saj ima boljše medsebojno razmerje.

Zasedba Gašperja Okorna je ravnotežje držala do 15. minute, ko je bilo 29:29, nato pa na odmor odšla s 14 točkami zaostanka (47:33).

V nadaljevanju se je Krka približala na 50:46, nato pa so domači naredili delni izid 19:6 in rešili vprašanje zmagovalca.