Luka Dončić ni imel strelskega večera. Pred dvema tednoma je Clippersom nasul 44 točk, tudi tokrat jih je zbral 30, a zgrešil je kar 15 metov in tudi izgubil štiri žoge. Foto: AP

Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme v Crypto.com Areni s 30 točkami. V 38 minutah je zgrešil več kot polovico metov iz igre (12/27), met za tri točke mu nikakor ni stekel (1/8). Zbral je štiri podaje in tri skoke, a tudi izgubil štiri žoge. Kyrie Irving je prispeval 22 točk, Tim Hardaway pa 12. Dallas je izjemno slabo metal izza črte (9/38) in prvič v tej sezoni ni presegel 100 točk.

Novinec Dereck Lively, ki je navdušil na začetku sezone, se je poškodoval v sredo proti Lakersom. Padel je na hrbet in Mavericksi so imeli velike težave pod obročem. Clippersi so dobili skok kar s 57:37.

Clippersi so v petek izgubili proti New Orleansu in nimajo več možnosti za napredovanje v pokalnem tekmovanju. Paul George je bil najbolj razpoložen pri gostiteljih s 25 točkami, Terance Mann je dodal 17 točk. Rezervist Norman Powell je zadel vse tri mete izza črte in se izkazal s 15 točkami. Russell Westbrook je prav tako začel na klopi in zbral 15 točk. Ivica Zubac je prevladoval pod obročema (11 točk in 14 skokov). Slabši večer sta imela zvezdnika Kawhi Leonard (8 točk; 2/12 iz igre, 0/5 za tri) in James Harden (8 točk, 2/8 iz igre), a se to ni poznalo.

Paul George je bil najbolj razigran v zvezdniški zasedbi Clippersov. Foto: AP

Clippersi hitro do lepe prednosti
Le v uvodnih petih minutah so Mavericksi uspeli držati priključek, potem pa sta se razigrala Mann in George. Z delnim izidom 16:5 so Clippersi povedli s 23:12. Že po koncu uvodne četrtine je bilo jasno, da čaka Dallas zelo težka naloga (28:17).

17 točk Dončića v drugi četrtini
Na začetku druge četrtine je Powell povišal na 38:20. Dončić je dosegel 17 od 27 točk Mavericksov v drugi četrtini. V zadnjih treh minutah pred odmorom je nanizal devet točk in poskrbel, da ni bila tekma odločena že po prvem polčasu (56:45).

Mavericksi nemočni v drugem polčasu
Sredi tretje četrtine Mavericksi skoraj šest minut niso dosegli niti točke. Clippersi so z delnim izidom 12:0 po zabijanju Zubca povedli že s 74:50. Ko so se malce sprostili, sta Dončić in Irving hitro znižala zaostanek in po 36 minutah je prednost gostiteljev znašala 17 točk (79:62).

Trener Jason Kidd je še upal na preobrat, a štiri minute in 45 sekund pred koncem se je odločil, da oba zvezdnika pokliče na klop. Clippersi so vodili s 100:81 in prednost so zanesljivo ohranili do konca.

Kidd čutil, da nimajo prave energije
"Clippersi so igrali precej bolj agresivno od začetka tekme. Čutil sem, da nimamo prave energije. Le trije igralci so dosegali točke, ostali so prispevali premalo. Nismo igrali v pravem ritmu. Težko je dobiti tekmo, če zbereš tako malo skokov. Poznalo se je, da je manjkal Lively," je povedal trener Kidd.

Zmagovita vrnitev Jamesa v Cleveland
19.432 gledalcev je napolnilo Rocket Mortgage FieldHouse v Clevelandu. Najboljši igralec v zgodovini kluba se je vrnil. LeBron James, ki je odigral enajst sezon za Cavalierse, je dobil največji aplavz pri predstavitvi igralcev.

LeBron James je obiskoval srednjo šolo St. Vincent-St. Mary v Akronu. Kar petkrat je popeljal Cleveland v finale Lige NBA. Naslov je osvojil junija 2016 v nepozabni finalni seriji, ko je Golden State zapravil vodstvo s 3:1 v zmagah. Še vedno je na vrhu klubske lestvice po točkah, skokih, podajah, ukradenih žogah, odigranih minutah in tekmah. Foto: AP

Najstarejši igralec v Ligi NBA v letošnji sezoni ni imel strelskega večera (23 točk; 8/23 iz igre, 1/9 za tri), a Lakersi so vseeno odprli serijo gostovanj z zmago (115:121).

V dresu Miamija in Lakersov je 21-krat igral proti Cavaliersom, tokrat se je veselil že 18. zmage. Že 1.167-krat zapored je presegel 10 točk, ta rekord bo zelo težko izboljšati.

Anthony Davis je bil neustavljiv z rekordom sezone. 23 od 32 točk je dosegel v drugem polčasu, ko so Jezerniki z odlično obrambo zaustavili Donovana Mitchlla.

Mitchell zgrešil met za izenačenje
Cleveland je imel ob odmoru točko naskoka (71:70), srečanje pa je spominjalo na tekmo All Star, saj obrambi nista obstajali.

V napeti končnici je Evan Mobley zgrešil prosti met in ni uspel izenačiti na 113:113, nato pa je razigrani Austin Reaves dvakrat zaposlil Jamesa, ki je povišal prednost Lakersov (112:117).

Jarred Allen je z zabijanjem znižal na 115:117 minuto pred koncem. Po zgrešeni trojki Jamesa je imel Mitchell priložnost za izenačenje, vendar je zgrešil s petih metrov. Reaves je s štirimi prostimi meti potrdil tretjo zaporedno zmago Jezernikov na gostovanju.

"Vedno je prav poseben trenutek, ko se vrnem v Cleveland. Tu sem doživel nepozabnih enajst let. Naslova iz leta 2016 ne bom pozabil nikoli. Vsi praporji, ki so obešeni pod stropom, me spominjajo na izjemne sezone, najlepši pa je seveda v sredini dvorane," je na novinarski konferenci povedal James, ki bo 30. decembra praznoval 39. rojstni dan.

Poraz Miamija brez Butlerja in Adebaya
Brooklyn je ugnal močno oslabljeni Miami s 112:97. Po grenkem porazu v Madison Square Gardnu v petek se je trener Vročice Erik Spoelstra odločil, da bosta Jimmy Butler in Bam Adebayo počivala.

Netsi so to znali unovčiti. Celotna prva peterka je bila dvomestna. Mikal Bridges je prispeval 24 točk, Cam Johnson pa je dodal 19 to in 10 skokov. Brooklyn je dobil vse četrtine.

Joel Embiid je najboljši strelec Lige NBA. V povprečju dosega 31,9 točke na tekmo. Foto: AP

Embiid s 35 točkami končal serijo zmag Oklahome
Oklahoma je izgubila proti Philadelphii s 123:127. Joel Embiid je za eno podajo zgrešil trojni dvojček. Izjemni center je prispeval 35 točk, 11 skokov in 9 podaj. Sicersi so končali niz šestih zmag Oklahome, ki je glavno presenečenje začetka sezone.

Novinec Chet Holmgren je nasul 33 točk, Shai Gilgeous-Alexander pa jih je dodal 31. Gostitelji so se nevarno približali v zadnjih sekundah, a je Embiid zadel vseh šest prostih metov in potrdil zmago Sixersov.

Giddey začel v prvi peterki, čeprav je v preiskavi
Trener Mark Daigneault je poudaril, da sploh ni razmišljal, ko je uvrstil Josha Giddeyja v začetno peterko. Zbral je 10 točk, 8 podaj in 7 skokov. 21-letnik je trenutno v preiskavi zaradi razmerja s 15-letnico. Posnetki so zaokrožili po spletu in znašel se je v velikih težavah.

Tekme 25. novembra:
LA CLIPPERS – DALLAS
107:88 (29:18, 27:27, 23:17, 28:26)
George 25 (9/19 iz igre, 2/5 za tri) in 9 skokov, Mann 17, Powell 15 (3/3 za tri), Westbrook 14, 8 skokov in 7 podaj, Zubac 11 in 14 skokov, Leonard (2/12 iz igre, 0/5 za tri) in Harden (2/6 za tri) po 8, Theis 5, Hyland 3, Diabate 1; Dončić 30 (12/27 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 5/5), 4 podaje in 3 skoki v 38 minutah, Irving 26 (11/22 iz igre, 3/7 za tri), Hardaway 12 (2/9 za tri), Williams 5, Jones in Hardy po 4, Se. Curry 3, Powell in Exum po 2.

OKLAHOMA CITY – PHILADELPHIA 123:127
Holmgren 33 (13/21 iz igre, 5/11 za tri), Gilgeous Alexander 31 (10/21 iz igre), Joe 13; Embiid 35 (8/18 iz igre, 0/4 za tri, prosti meti 19/21), 11 skokov in 9 podaj, Maxey 28 (8/17 iz igre, 3/9 za tri), Harris 16, Batum in Melton po 14.

BROOKLYN – MIAMI 112:97
Bridges 24 (3/6 za tri), Johnson 19 in 10 skokov, Finney Smith 16, Dinwiddie 14 in 11 podaj; Martin 22, Jaquez 18, Butler in Adebayo nista igrala.

WASHINGTON – ATLANTA 108:136
J. Butler 13, Gafford, Kuzma in Shamet po 12; Young 26 (9/17 iz igre, 5/8 za tri) in 10 podaj, Hunter 20 (3/5 za tri), Bogdanović 15 (3/3 za tri).

CLEVELAND – LA LAKERS 115:121
Mitchell 22 (4/18 iz igre, 2/6 za tri, prosti meti 12/13), Allen 21 (9/12) in 14 skokov, Mobley 18; Davis 32 (13/20 iz igre) in 13 skokov, James 23 (8/23 iz igre, 1/9 za tri), Reaves 15 in 10 podaj, Wood 13.

UTAH – NEW ORLEANS 105:100
Sexton 16, K. George 15 (4/9 za tri), Olynyk 13 (3/3 za tri); Ingram 26 (10/22 iz igre) in 8 podaj, Hawkins 25 (5/12 za tri), Alvarado in Jones po 13.