Prvo soočenje Celja in Kopra v sezoni se je končalo z 1:1. V lanski sezoni so Celjani slavili kar trikrat, Koprčani pa so osvojili le točko. Foto: www.alesfevzer.com

Pravcati krog derbijev bi se moral začeti ob 13.00 v Rogaški Slatini s soočenjem najslabše uvrščenih klubov Prve lige. A so odgovorni tekmo odpovedali zaradi preslabih vremenskih razmer. Igrišče v Rogaški Slatini je bilo preveč razmočeno, nekateri deli igrišča so bili pod vodo. Tekmo bodo odigrali v poznejšem terminu.

Nuhanović žogo spravil za hrbet lastnega vratarja
Domžalčani so že po dveh minutah nevarno zagrozili, Mario Krstovski je le za malenkost zgrešil cilj. So pa povedli dve minuti pozneje, ko je žogo v lastno mrežo nesrečno poslal Sandi Nuhanović po podaji z desne strani. Domačini so še naprej imeli pobudo, bili konkretnejši, med drugim je v 17. minuti Krstovski znova prišel pred Luko Baša, ki pa je žogo dovolj preusmeril, da je ta končala v vratnici, od katere se je odbila v kot. Prav Krstovski, zelo razpoložen v tem delu igre, je v 29. minuti podvojil prednost Domžal, potem ko je prišel v kazenski prostor, se otresel Dominika Prpića in matiral še Baša.

Prekršek Krstovskemu preprečil hat-trick
Radomljani v prvem polčasu v napadu niso pokazali veliko, sicer so izpeljali nekaj obetavnih akcij, ki pa so se praviloma končale še pred zadnjo, ključno podajo. V še večji godlji so se gostje znašli po pol minute nadaljevanja, ko je Krstovski zadel v kazenskem prostoru, potem ko je preslabo odbil Prpić. V 54. minuti je moral prvič resno na tekmi posredovati domači vratar Gašper Tratnik, ki se je izkazal po poskusu Uroša Koruna z glavo. Osem minut pozneje je znova zadel Krstovski, toda ostal brez svojega šestega gola sezone, saj je pregled posnetka pokazal predhoden prekršek nad Korunom. Nekoliko živahnejši Radomljani so znova zapretili v 75. minuti, ko je za malo zgrešil Ivan Krolo, pozneje je bil nenatančen iz bližine še Nino Kukovec, v 90. minuti pa je pri Domžalah zadel še Gašper Černe, a iz nedovoljenega položaja.

Snežni metež v Celju

V Celju odigrali dobrih 30 minut

Sobotni program na slovenskih zelenicah bi moral končati derbi kroga, če bi gledali zgolj po uvrstitvi na lestvici. Vodilno Celje proti tretjemu Kopru, a po odigranem zaostalem 3. krogu zdaj razlika znaša med rumeno-modrima kluboma kar devet točk. Grofje so hitro pozabili na pokalni izpad, medtem ko so kanarčki po trenerski menjavi v očitni krizi. Na razplet tekme bo treba še malce počakati, saj je bila zaradi vse močnejšega sneženja in slabe igralne površine sredi prvega polčasa prekinjena in pozneje prestavljena. Kdaj bodo tekmo nadaljevali, za zdaj še ni znano.