Argentinski napadalec Lautaro Martinez je zadetek posvetil rojstnemu kraju Bahii Blanci na obali Atlantika, ki ga je v soboto zajelo hudo neurje s silovitim vetrom. Umrlo je najmanj 13 ljudi. Foto: EPA

Črno-modri so na Olimpicu povedli v 40. minuti, ko je po napaki branilca Adama Marušića, ki je slabo podal žogo nazaj, zadetek iz bližine dosegel najboljši strelec lige Lautaro Martinez. Argentinec je na desni strani kazenskega prostora preigral vratarja Ivana Provedela in je v tej sezoni že pri 15 golih. Končni izid je po novi zmedi v domači obrambi v 66. minuti z nizkim strelom postavil Marcus Thuram po kratki podaji Nicola Barelle.

To je bila sedma zmaga varovancev Simoneja Inzaghija na zadnjih osmih ligaških tekmah in prva v gosteh nad Laziem po oktobru 2018. V tej sezoni kar 11-krat na 16 tekmah niso prejeli gola. Rimljani so pred domačimi navijači izgubili prvič po porazu proti Genoi konec avgusta (0:1).

Veselje Jana-Carla Simića po zadetku za 2:0. Foto: EPA

18-letni Srb zadel ob debiju za Milan

Tretji Milan ima devet točk zaostanka za Interjem, tokrat je s 3:0 odpravil sosede iz Monze. Enega izmed zadetkov je dosegel 18-letni srbski debitant Jan-Carlo Simić, preostala pa Tijjani Reijnders in Noah Okafor.

Branilec Simić je v 41. minuti po podaji Rafaela Leaa z desne strani iz bližine povišal na 2:0, potem ko je v 24. minuti zamenjal poškodovanega Tommasa Pobego.

Bologna, Napoli in Fiorentina prehiteli Romo

Odlične predstave nadaljuje Bologna, ki je doma z 2:0 ugnala Romo (ta je med drugim pogrešala kaznovanega Romeluja Lukakuja in poškodovanega Paula Dybalo) in jo prehitela na visokem četrtem mestu. Pred njo sta se z zmagama povzpela še Napoli in Fiorentina. Neapeljčani so bili z 2:1 boljši od Cagliarija, Firenčani pa z 1:0 od Verone.

Gol Chiese ni bil dovolj za zmago

Juventus je v petek v Genovi povedel z 11-metrovko Federica Chiese v 28. minuti (prekršek je nad njim storil vratar Josep Martinez), a je nato po lepi kombinaciji Albert Gudmundsson v 48. minuti zadel za izenačenje. Do konca tekme se izid ni več spremenil. Martinez je v zadnjih minutah s sijajno obrambo ustavil poskus Bremerja iz bližine po podaji iz kota.