Železarji so gostovanje v Italiji začeli obetavno. V prvem delu so povedli po golu Erika Svetine, v drugem pa po zadetku Lovra Kumanovića.

Na drugi strani sta izstopala Ethan Szypula in Max Coatta, ki sta v prvem in drugem delu poskrbela za izenačenje, v 41. in 43. minuti pa s svojima drugima goloma na tekmi tudi za odločitev o zmagovalcu.

Erik Pance je v 56. minuti Jesenicam še vrnil nekaj upanja, a je Adam Giacomuzzi dobro minuto in pol pozneje znova povišal za plus dve in navdušil več kot 700 gledalcev v Ritten Areni.

SIJ Acroni Jesenice niso izkoristile dveh prednosti igralca več na ledu. Razmerje v strelih je bilo 18:19.

V torek večni derbi v Podmežakli
Varovance Gabra Glaviča naslednja tekma v ligi čaka čez teden dni, ko bo v Podmežakli gostoval Merano. Že v torek pa na derbiju slovenskega prvenstva v goste prihaja SŽ Olimpija.

Celjani po slabem začetku sedmič zapored poraženi
Hokejisti RST Pellet Celja so doživeli sedmi zaporedni poraz. Mlada ekip Salzburga je bila boljša s 4:2. Zadnjo zmago so varovanci Gala Korena vpisali 17. novembra proti Lustenauu.

Ekipi sta v povsem drugačni formi pričakali 22. tekmo v sezoni. Salzburžani so nanizali sedem zaporednih zmag in so bili tik pod vrhom.

Gostitelji so že po polovici prve tretjine vodili s 4:0 in hitro postavili temelje za zmago.
V 17. minuti je izid znižal Gal Sodja Zalokar, v drugi tretjini pa golov ni bilo. V zadnjem delu igre so znova zadeli Celjani, v 46. minuti je bil natančen odlični napadalec Mikus Mintautiškis.

Celjani bodo naslednjo tekmo Alpske lige odigrali čez teden dni, ko bodo gostovali pri vodilnem Rittnu.