Slovenske državne prvakinje so v Švico prispele že v sredo dopoldne, tako da so imele dovolj časa, da so se spočile za povratno tekmo z lani najboljšo švicarsko ekipo, v kateri jih je v naslednji krog vodila kakršna koli zmaga, v primeru poraza z 2:3 pa bi se igral t. i. zlati niz. Calcitovke so vse dvome rešile že po rednem delu igre, ko jim je nekoliko padla zbranost le v drugem nizu, v preostalih treh pa so bile v vseh elementih igre boljše in se zasluženo veselile končnega uspeha. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi niz je minil v znamenju Lucille Charuk. Izkušena kanadska blokerka je bila v navezi s podajalko Evo Pavlović Mori nerešljiva uganka za domačo ekipo, ki je Kamničankam sledila le do izida 9:10. Ko so Slovenke povedle s 17:12 se je že slutilo, da bodo dobile niz. Do konca niza so varovanke Gregorja Rozmana svojo prednost le še povečale, niz pa se je končal z dvema blokoma Charukove, ki je ob treh blokih dosegla še pet točk v napadu, in to ob stoodstotni učinkovitosti.

Drugi niz se za kamniško ekipo ni začel tako obetavno, kot se je končal prvi, za nameček pa se je pri zaostanku dveh točk (5:7) poškodovala Naja Boisa, v Švico pa ni potovala Mija Šiftar. Namesto nje je v igro na mesto sprejemalke vstopila Fatoumatta Sillah, domačinke pa so z asom Holt svojo prednost podvojile (10:6). Po bloku Olivie Wassner je bilo že 13:8 za odbojkarice iz Neuchatela, ki so tudi v končnico niza vstopile s petimi točkami prednosti (21:16). Čeprav so Kamničanke z asom Anje Zorman svoj zaostanek znižale na tri točke (18:21), napete končnice ni bilo, kajti drugo zaključno žogo je za domačinke izkoristila Kyra Holt.

Na začetku tretjega niza so kamniške odbojkarice znova prišle do svoje igre in po točki Pavlović Mori povedle s 7:4. Na 12. točki so švicarske odbojkarice izid izenačile, razpoložena Kyra Holt pa jih je popeljala še do vodstva s 13:12. Toda po polminutnem odmoru so calcitovke vajeti igre vzele v svoje roke. Z blokom Pavlović Mori, v celotni tekmi jih je dosegla kar šest, so povedle s 14:13, na servis Zorman in uspešnem napadu Radišković je bilo 17:14 za Calcit Volley, ki je po dveh zaporednih blokih domačinkam pobegnil že za pet točk (20:15). Čeprav so prek Brulec Kostić izkoristile šele tretjo zaključno žogo, njihovo vodstvo z 2:1 ni bilo vprašljivo.

Z zmago v tretjem nizu so si Kamničanke zagotovile najmanj zlati niz, seveda pa so želele tekmo končati v rednem delu igre. Toda tudi Švicarke so imele svoje načrte in na servis neugodne Holt so jim sredi niza s štirimi zaporednimi točkami pobegnile na 14:10. Trener kamniške ekipe, Gregor Rozman, je posegel po svojem prvem polminutnem odmoru v četrtem nizu, ki se mu je obrestoval, saj so že na 15. točki njegove varovanke izid izenačile, z uspešnim napadom Brulec Kostić pa so po daljšem času prišle tudi do vodstva (18:17). Domača ekipe je vzela polminutni odmor, kamniška pa je po njem dosegla še dve točki, prednosti treh točk pa ni več izpustila iz rok. Tekme je bilo konec po dveh zaporednih točkah Radišković.

V osmini finala se bodo Kamničanke pomerile s turško ekipo Eczacibasi iz Carigrada. Prva tekma bo v Kamniku.