Alexander Kristoff je prvič slavil etapno zmago na enotedenski dirki Pariz - Nica. Foto: EPA

27-letni Kristoff, dobitnik bronaste olimpijske medalje na cestni dirki leta 2012 v Londonu, je potrdil, da je na začetku sezone eden najbolj vročih kolesarjev. Morda je kdo pričakoval, da bo John Degenkolb, ki mu je ekipa Giant Alpecin z vlakom pripravila lepo izhodišče, brez težav dokončal delo, toda šprint je začel prezgodaj in je bil v cilju za Borutom Božičem. Kristoff, član Katjuše, je bil pravi čas na pravem mestu, močno je pospešil in imel v cilju dolžino kolesa prednosti pred drugouvrščenim Francozom Nacerjem Bouhannijem. To je njegova prva zmaga na dirki Pariz-Nica.

V skupnem seštevku je rumeno majico zadržal zmagovalec nedeljskega prologa Poljak Michal Kwiatkowski. 18 km pred ciljem je imel nesrečo Tom Boonen. Belgijec je zadel kolesarja pred sabo, padel in si zlomil ključnico. Dirke je zanj konec, vprašanje pa, ali bo lahko tekmoval na spomladanskih enodnevnih klasičnih dirkah.