Michael Matthews, ki je leta 2014 dobil uvodno etapo Dirke po Sloveniji (kronometer po ljubljanskih ulicah), je zmagovalec tretje etape Dirke po Švici. Foto: EPA

Finiš etape je bil naporen, v Bernu je bilo kar nekaj odsekov granitnih kock in ostrih ovinkov, pred ciljnim šprintom je kolesarje čakal še klanec. Avstralec Matthews (Team Sunweb) je ohranil sveže noge, prvi je začel šprint in bil vse do ciljne črte pred konkurenco. Slavje je bilo še slajše, ker je oblekel tudi rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku.

"Na vzponih mi ni šlo dobro, a je bil ob meni (moštveni kolega) Nikias Arndt, kar mi je dalo veliko motivacijo, saj sem vedel, da me bo pred šprintom pripeljal v idealen položaj," je povedal Avstralec Matthews.

Eden od favoritov za etapno zmago Peter Sagan se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Tretji je bil John Degenkolb.

V begu sta se preizkusila Nizozemec Elmar Reinders in Danec Lasse Norman Hansen, ki sta si dobrih 60 km pred ciljem nabrala več kot šest minut prednosti.

Simon Špilak, predlanski zmagovalec Dirke po Švici, je v cilj prišel v času zmagovalca na 17. mestu, v skupnem pa je napredoval na 29. mesto (+0:37).

Švicar Stefan Küng, ki je je nosil rumeno majico, je zaostal 19 sekund in v skupnem seštevku nazadoval na 12. mesto.