Branilec francoskega drugoligaša Ajaccia Chaker Alhadhur je moral v vrata Komorov. Prvi vratar Salim Ben Boina je bil poškodovan, rezervna čuvaja mreže Ali Ahamada in Moyadh Ousseini pa sta oddala pozitiven izvid testa na covid-19. Foto: AP

Komori so imeli že pred obračunom ogromno težav, saj so zaradi številnih okužb z novim koronavirusom v vrata morali poslati kar enega izmed igralcev. Nehvaležno nalogo je prevzel branilec francoskega drugoligaša Ajaccia Chaker Alhadhur. Obenem pa so bili tudi brez selektorja Amirja Abdouja.

Tako so bili Kamerunci, prvaki že v letih 1984, 1988, 2000, 2002 in 2017, proti debitantom na afriškem prvenstvu še večji favoriti, kot bi bili sicer. Še dodatne težave je pomenila izključitev Nadjima Abdouja že v sedmi minuti.

Selektor Kameruna Antonio Conceicao ni bil zadovoljen s predstavo svojih izbrancev, ki pa so se vseeno prebili med najboljših osem. Foto: EPA

Karl Toko Ekambi je prvi zadel za Kamerun v 29. minuti, toda kljub podrejenosti v vseh pogledih so tudi igralci Komorov, ki so sicer nabrali skupaj 18 igralcev za tekmo, opozorili nase, zatem se je namreč dvakrat moral izkazati tudi kamerunski vratar Andre Onana.

Čeprav so bili Kamerunci pričakovano boljši, pa so se Komori dobro držali in tudi po uri igre zaostajali le za gol. V 70. minuti so gostitelji le podvojili prednost prek Vincenta Aboubakarja.

Komori so znižali v 81. minuti, ko je Youssouf M'Changama izjemno izvedel prosti strel z več kot 25 metrov, ko je žogo poslal pod prečko za 2:1.

Barrow popeljal Gambijo v četrtfinale
Gambijci, ki prvič igrajo na afriškem zaključnem turnirju, pa so si četrtfinale zagotovili z zmago nad Gvinejo z 1:0. V 71. minuti je odločil nogometaš Bologne Musa Barrow. Obe ekipi sta tekmo končali z igralcem manj, pri Gambiji je bil izključen Yusupha Njie v 87. minuti, pri Gvineji pa Ibrahima Conte v sodnikovem dodatku.