Joe Johnson je bil junak zadnje tekme, Dwyane Wade pa je parket zapuščal s sklonjeno glavo. Foto: EPA
Pat Riley
Predsednik Miamija Pat Riley ni bil zadovoljen s sedmo tekmo. Leta 2006 je Heate popeljal do edinega naslova v zgodovini kluba. Foto: EPA
Nene je bil nerešljiva uganka za obrambo Mavericksov. Foto: EPA

Serija Atlanta - Miami se po napetosti nikakor ni mogla primerjati z epskim obračunom med Bostonom in Chicagom. Vsaka tekma se je končala z najmanj desetimi točkami razlike, moštvi sta se v celotni seriji le 15-krat izmenjali v vodstvu, a niti enkrat po prvi četrtini.

Johnson sijajen pri metih izza črte
Odločilna tekma je bila prvič na sporedu v Philips Areni. Heati so se uspešno držali v prvi četrtini, ki so jo Hawksi končali s šestimi zaporednimi točkami (20:18). Joe Johnson (27 točk) je začel svoj šov v drugi četrtini, ko je dosegel 12 točk. Zadel je tri trojke, po eno sta dodala še Mike Bibby in Flip Murray. Drugo četrtino so Hawksi dobili z 29:18 in ob polčasu vodili za 13 točk.

Wade je bil premalo za uspeh
Srečanje je bilo dokončno odločeno od koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko je gostiteljem uspel delni izid 22:4. Slavje se je začelo po dveh zaporednih trojkah Murrayja sedem minut in pol pred koncem (85:56). Gostitelji so se veselili prvega polfinala Vzhoda po letu 1999, ko so najprej s 3:2 izločili Detroit, potem pa gladko klonili proti New Yorku (0:4).

Atlanta je zadela kar 11 trojk, Miami pa le štiri iz 19 poskusov. Wade je dosegel 31 točk, a je zgrešil kar 15 metov in znova ni imel prave podpore soigralcev. Le Michael Beasley (17) in Udonis Haslem (14) sta presegla mejo desetih točk. Miami ima zelo perspektivno ekipo in je letos zelo napredoval, saj je lani končal redni del s 15 zmagami in 67 porazi.

Zdaj na vrsti Cleveland
Hawksi se bodo v konferenčnem polfinalu pomerili s Clevelandom. Cavaliersi so že pred tednom dni pometli z Detroitom s 4:0 v zmagah. Prva tekma bo v torek v Quicken Loans Areni, kjer so Cavsi v celi sezoni izgubili le dve tekmi.

Začel Nene, nadaljeval Anthony
Dallas se je držal Denverja do začetka zadnje četrtine, ko so Nuggetsi pobegnili z delnim izidom 15:4 na 97:84. V prvem polčasu je blestel center Nene, ki je dosegel 18 od svojih 24 točk, v drugem pa se mu je pridružil Carmelo Anthony (23). Denver je bil po točkah boljši v raketi (58:30), protinapadih (29:4), prostih metih (25:9) in točkah rezervistov (39:30).

8 izgubljenih žog Kidda
Pri Dallasu, ki je v tej sezoni izgubil vseh pet tekem proti Denverju, je bil z 28 točkami najučinkovitejši Dirk Nowitzki. Gosti so izgubili 20 žog, od tega Jason Kidd kar 8. Kidd je v seriji proti San Antoniu izgubil le tri žoge.