Luka Dončić se je razigral v drugem polčasu, ko je Celticsom nasul kar 22 točk. Foto: Reuters

Celticsi so nanizali že osem zaporednih zmag po uvodnem porazu v Philadelphii. Mavericksi v uvodnih treh minutah niso dosegli niti točke in vse do konca prvega polčasa so bili v zaostanku. Z delnim izidom 14:4 so šli na odmor poravnani (54:54). Sedem minut pred koncem so prvič na tekmi povedli, a gostitelji so s serijo 13:2 prišli do zmage.

Walker (29 točk, 8/14 za tri) je bil neustavljiv, v ključnih trenutkih pa se je razigral še Marcus Smart (17 točk; 4/7 za tri). Nadomestila sta katastrofalen večer Jaysona Tatuma, ki je dosegel le pet točk (1/18 iz igre). Boston je dobil šest izmed zadnjih sedmih tekem proti Dallasu.

29-letni Kemba Walker je 6. julija prišel v Boston iz Charlotta, kjer je igral osem let. Foto: AP

Porzingis popolnoma razglašen
Dončić je 22 izmed 34 točk dosegel v drugem polčasu, prave pomoči pa ni imel. Kristaps Porzingis je že devet minut pred koncem prejel peto osebno napako. Latvijec je imel zares slab večer (1/11 iz igre). Tudi ostrostrelec Seth Curry je bil razglašen, zgrešil je vse štiri mete izza črte.

Po slabem štartu so se Mavericksi pobrali
Boston je ekspresno povedel z 8:0, a se je Dallasu uspelo vrniti in po trojki Dončića z desne strani je znižal na 22:18. Gostiteljem se ni uspelo odlepiti tudi v drugi četrtini, Smart je s trojko tri minute pred odmorom povišal na 50:40.

Mavsi so prvi polčas končali z delnim izidom 14:4. Dorian Finney Smith je po podaji Dončića z zabijanjem izenačil na 54:54. Ljubljančan je do odmora prispeval 12 točk, 6 podaj in 3 skoke.

"Luka Magic" v tretji četrtini
Drugi polčas je Smart odprl s trojko, nato pa je bil dvakrat izza črte natančen še sijajni Walker in Celticsi so si priigrali najvišjo prednost na tekmi (72:59). Ko so bili Mavsi v težavah, je na sceno stopil Dončić. Dvakrat je zadel trojko prek iztegnjene roke Semija Ojeleyeja. Nanizal je devet točk in še velemojstrsko našel Maxija Kleberja v levem kotu. Po 36 minutah so bili gostje še vedno blizu (84:79).

Gostitelji so dobro pazili na Kristapsa Porzingisa. Latvijec si je hitro nabral pet osebnih napak, iz igre je metal le 1/11. Foto: Reuters

Šov Walkerja in Smarta v ključnih trenutkih
Hardaway je sedem minut pred koncem poskrbel za prvo vodstvo Dallasa na tekmi (86:88). Zadnjič so gostje vodili po polaganju Delona Wrighta (90:92). Pet minut pred zadnjim piskom sirene je Dončić prejel nešportno napako, saj je zadel Daniela Theisa v glavo.

Brad Stevens se je zavedal, da mora vse staviti na vročega Walkerja, ki je najprej zadel trojko za 98:93, nato pa po podaji Smarta povišal na 101:94. V končnici je bil Smart izvrsten, saj je po polaganju dodal še prosti met in zapečatil usodo gostov s trojko dve minuti in 44 sekund pred koncem (107:95).

"Že na začetku večera sem čutil, da mi bo met stekel. Nekaj trojk sem zgrešil, nato pa se je le odprlo. V zadnji četrtini je osredotočenost še večja, ker se tekma odloča," je bil nasmejan Walker.

Hayward do konca leta ne bo igral
Celticsi so v soboto blesteli v San Antoniu, a zmago je zasenčila huda poškodba Gordona Haywarda, ki si je v trčenju z LaMarcusom Aldridgeem zlomil levo roko. Zelo verjetno se bo vrnil januarja.

Dončić napovedal, da bo Porzingis presegel 30 točk v New Yorku
"Porzingis je imel slab večer, a tudi najboljšim košarkarjem se to zgodi. Mislim, da bo že na naslednji tekmi presegel 30 točk. Zavzeto dela na treningih, treba pa je upoštevati, da ni igral več kot leto in pol," je pojasnil Dončić. Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči s četrtka na petek v New Yorku. Porzingis se bo vrnil v Madison Square Garden ...

Udarna trojica zdaj visi združena pod stropom. Foto: AP

Dres Parkerja dvignili pod strop AT&T Centra
Prav poseben večer je bil v AT&T Centru v San Antoniu, kjer so pod strop obesili dres Tonyja Parkerja. Zdaj visi poleg Tima Duncana in Manuja Ginobilija. Trojica je spisala zlato obdobje kluba. Skupaj so osvojili štiri naslove prvaka (2003, 2005, 2007 in 2014). 541 zmag v Ligi NBA ni dosegla nobena druga trojica v zgodovini lige.

Duncan, Ginobili, Boris Diaw, Michael Finley in Ian Mahinmi so bili na tribuni. Prišel je tudi trener Mike Budenholzer, ki je bil pomočnik Gregga Popovicha, zdaj pa uspešno vodi Milwaukee.

Spursi so presenetljivo izgubili proti Memphisu s 109:113. Grizliji so dosegli prvo zmago na gostovanju.

Gregg Popovich je najbolj zaznamoval kariero Parkerja. Foto: AP

Clippersi v zadnji četrtini nadigrali Raptorse
Toronto je drugi večer zapored gostoval v Staples Centru. Po zmagi nad Lakersi v nedeljo so prvaki tokrat izgubili. Clippersi so bili boljši z 98:88, potem ko so zadnjo četrtino dobili kar s 25:10. Odločilen je bil skok, ki so ga gostitelji dobili s 66:38!

Leonardu met ni stekel proti nekdanjim soigralcem
MVP junijskega finala Kawhi Leonard je imel slab strelski večer (12 točk, 2/11 iz igre, 0/4 za tri), a je bil vseeno blizu trojnega dvojčka (11 skokov in 9 podaj). Izgubil je kar devet žog. Leonard je popeljal Toronto do prvega naslova v zgodovini kluba, nato pa se je poleti preselil v Los Angeles. Nadomestil ga je Lou Williams, ki je nanizal 21 točk.

Ponedeljkove tekme:
BOSTON – DALLAS
116:106 (25:21, 29:33, 30:25, 32:27)
Walker 29 (8/14 za tri), Brown 25 in 11 skokov, Smart 17 (4/7 za tri), Theis 11 (4/4 iz igre), Wanamaker 10, Green 9, R. Williams 6, Tatum 5 (1/18 iz igre), Kanter in G. Williams po 2; Dončić 34 (11/21 iz igre, 3/10 za tri, prosti meti 9/10), 9 podaj in 6 skokov v 34 minutah, Kleber 15 (4/8 za tri), Powell (6/7 iz igre) in Brunson po 12, Hardaway, Wright in Finney Smith po 9, Porzingis 4 (1/11 iz igre), Se. Curry 2 (1/6 iz igre, 0/4 za tri).

DETROIT – MINNESOTA 114:120
Kennard 25, Griffin 19, Galloway 18 (4/6 za tri), Snell 16 (4/6 za tri); Wiggins 33 (12/20 iz igre), Towns 25 in 8 skokov, Layman 16 (4/5 za tri).

SAN ANTONIO – MEMPHIS 109:113
Aldridge 19, Gay 18 (3/4 za tri), White 15; Jackson 24 (4/6 za tri), Brooks 21, Valančiunas 18 (9/12 iz igre) in 12 skokov, Clarke 14.

NEW ORLEANS – HOUSTON 116:122
Redick 24 (7/15 za tri), Hart 19 (4/6 za tri), Holiday 18, 11 podaj in 9 skokov; Harden 39 (13/25 iz igre, 3/11 za tri) in 9 podaj, Westbrook 26 (1/8 za tri), Gordon 17 (4/7 za tri), Capela 11 in 20 skokov.

LA CLIPPERS – TORONTO 98:88
Williams 21, Harrell 14 in 11 skokov, Leonard 12 (2/11 iz igre, 0/4 za tri), 11 skokov in 9 podaj; Siakam 16 in 10 skokov, Powell 15, VanVleet 14, Boucher 13.

GOLDEN STATEUTAH 108:122
Russell 33 (13/25 iz igre, 5/9 za tri) in 8 podaj, Poole in Chriss po 11; Gobert 25 (11/12 iz igre) in 14 skokov, Mitchell 23 (5/9 za tri), Conley 22 (5/8 za tri), Bogdanović in Green po 12.