Tajfun zagrenil debi Okorna

Državni prvaki so se pošteno namučili pri zadnjeuvrščeni ekipi lige, ki v sezoni še ni okusila slasti zmage. V prvem delu si Novomeščani nikakor niso uspeli priigrati prednosti, ki bi jim zagotavljala mirnejše nadaljevanje.

Do končnice so jih gostitelji uspešno lovili in ko je tik pred polčasom Luka Lapornik zadel za 35:26, je kazalo, da bo Krka vendarle pobegnila. A želje gostov se niso uresničile, saj je Žiga Zagorc s košem in prostim metom znižal na šest točk.

Armstead v zadnji četrtini zelo razpoložen
Nadaljevanje je bilo po okusu Dolenjcev, ki so z delnim izidom 6:0 povedli za 12 točk. Kljub vsemu se gostitelji niso predali, sredi tretje četrtine je Sanel Bajramlić znižal razliko na enako kot ob polčasu. V zadnji četrtini so gostje vendarle dokazali, da imajo bogate izkušnje iz kakovostnejše lige, trojka Malcolma Armsteada za 61:49 je napovedala, da bodo točke po pričakovanjih osvojili gostje. Armstead je nadaljeval razpoloženo in bil glavni akter za vodstvo z 72:58 s čimer se je slavje sredi zadnje četrtine na novomeški klopi že začelo. Armstead je dosegel 19 točk oziroma skoraj četrtino košev svoje ekipe, prav toliko jih je na nasprotni strani zadel Bajramlić.