Zoran Dragić je s 16 točkami izenačil svoj rekord v letošnji sezoni Evrolige. Foto: www.euroleague.net

V dobre pol ure je v statistiko ob sedmi zmagi Baskonie vpisal še dva skoka in podajo. Iz igre je metal 4/7 za dve in 1/3 za tri točke. Proste mete je izvajal 5/7. Baski so vodili vso tekmo, sredi zadnje četrtine tudi za 15, a so v zakljkučku popustili, tako da je prišel Milano le na dve točki zaostanka. V končnici je Baskonii le uspelo zdržati.

"Nocoj smo igrali našo igro. Nekaj prejšnjih tekem smo bili zelo mehki, danes pa smo bili hitri in močni. Z izjemo zadnjih dveh, treh minut, ko smo se morali prilagoditi njihovi coni, smo igrali zelo dobro. Premegali smo veliko ekipo," je bil zadovoljen trener Baskonie Duško Ivanović.

10 točk Prepeliča v 14 minutah
Zmage se je veselil tudi Klemen Prepelič, njegova Valencia je z 88:82 odpravila zadnjeuvrščeni Himki. Prepelič je v skoraj 14 minutah zbral deset točk in dve podaji. Iz igre je metal 1/2 za dve točki in 2/4 za tri točke.

Grigonis prehitel sireno
Bayern je z Žanom Markom Šiškom, ki je v 12 minutah zbral po tri skoke in podaje, izgubil na gostovanju pri Žalgirisu s 73:74. Domači so prek Mariusa Grigonisa, z 22 točkami najboljšega strelca tekme, odločilni koš dosegli dve sekundi pred koncem.

Shane Larkin je bil nerešljiva uganka za košarkarje Barcelone. Foto: EPA

Larkin potopil Barcelono v Carigradu
Že v torek so košarkarji Barcelone v Carigradu klonili pred Anadolu Efesom (86:79), v dresu katerega je blestel Shane Larkin. 28-letni Američan, ki je med letoma 2013 in 2018 igral v Ligi NBA (nosil je drese Dallasa, New York Knicksov, Brooklyna in Bostona), se po dvojni operaciji kolena lansko poletje vrača v odlično formo.

Kataloncem je z metom iz igre 8/18 (petkrat je bil natančen s črte prostih metov) nasul 23 točk, dobil je sedem skokov, podelil osem podaj in dvakrat ukradel še žogo.

Gostitelji so Katalonce s čvrsto obrambo zaustavili predvsem v tretji četrtini, ki so jo dobili s kar 25:11. Foto: EPA

Črne minute Barcelone v tretji četrtini
Varovanci Šarunasa Jasikevičiusa so obračun sicer začeli dobro, povedli z 0:7, pozneje so vodili že s +10, a so gostiteljem do konca prvega polčasa dovolili vrnitev (43:43). Sledil je kolaps v tretji četrtini, ki so jo Turki dobili s kar 25:11. Koš Barcelone sta polnila predvsem Larkin in Bryant Dunston, Larkin je dobro minuto pred koncem četrtine s prostim metom poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (+18; 68:50). Barceloni je v zadnjem delu tekme uspelo malce stopiti zaostanek, 15 sekund pred koncem srečanja je Nikola Mirotić s prostima metoma zmanjšal zaostanek na -4 (83:79), a za morebitno izenačenje je dvakratnim evropskim prvakom zmanjkalo časa. Larkin in Vasilije Micić sta s prostimi meti dokončala delo in poskrbela, da je zmaga ostala v Carigradu.

Ob Larkinu sta bila strelsko pri Anadolu Efesu najbolj razpoložena Micić (17 točk) in Krunoslav Simon (16), pri gostih se je najbolj izkazal Mirotić z 18 točkami.

74:73 (22:16, 18:19, 16:16, 18:22)
Grigonis 22, Milaknis 11; Reynolds 17 ... Šiško 0, 3 skoki in 3 podaje v 12 minutah.

FENERBAHČE - OLYMPIACOS
84:77 (22:27, 23:14, 21:13, 18:23)
Vesely 17, Pierre 14; Vezenkov 17.

OLIMPIA MILANO - BASKONIA
79:84 (19:23, 22:22, 16:18, 22:21)
Punter 15, Delaney 12; Dragić 16 (4/7 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 32 minutah, Henry 15.