Alen Omić (8 točk ob metu 4/5 in trije skoki) je sredi tretje četrtine dosegel šest točk zapored in Olimpijo približal na 48:52. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je imela dva tedna časa, da pozabi na dve blamaži (Budućnost, Mega) in z novima igralcema Alenom Omićem in Yogijem Ferrellom postavi temelje za rezultatski zasuk. Toda žal reprezentančni premor ni prinesel prav nobenega napredka v igri. Usodna je bila uvodna četrtina, v kateri je Zadar dosegel kar 32 točk, tako da si je lahko privoščil, da je bil slabši v vseh preostalih treh četrtinah. Marsikaj je škripalo v Olimpijini igri, izstopajo pa prosti meti (6/17), 15 izgubljenih žog (tekmec le 6) in predvsem slaba predstava Jake Blažiča (1 točka v 22 minutah), ki sploh ni dosegel koša iz igre!

Zadnja minuta obračuna Cedevita Olimpija - Zadar
Ferrellov prvi koš v Olimpijinem dresu za vodstvo s 15:11

Ferrell poskrbel za najvišje vodstvo
Justin Carter je bil z 19 točkami najboljši strelec tekme, pri Olimpiji jih je 14 dosegel Zach Auguste. V prvi četrtini sta priložnost že dobili obe okrepitvi, tako center Alen Omić (začel je v prvi peterki) kot organizator igre Yogi Ferrell. Američan je prvi met (trojko) zadel in Olimpijo popeljal v vodstvo s 15:11, nato pa so sledile neprepričljive in zmedene minute slovenskih prvakov. Gostje so ušli na 19:29, ob trojki Dominika Mavre tik pred sireno je bilo po 10 minutah 20:32.

Junaković 12 točk do odmora
Drugo četrtino je Olimpija odprla s sedmimi zaporednimi točkami, a je bila igra v nadaljevanju spet preslaba, da bi tekmeca ujela do polčasa, ob katerem je bilo 39:47. Melvin Ejim je do odmora dosegel 11 točk. Martin Junaković 12 (dve trojki) za Zadar. Prosti meti Olimpije v prvem polčasu le 4/12.

Yogi Ferrell, novi organizator Olimpijine igre, je na začetku zadnje četrtine dosegel pet zaporednih točk, na koncu se je ustavil pri 11 točkah (trojke 3/7), dveh podajah in dveh skokih. Foto: www.alesfevzer.com

Omić dobro odigral tretjo četrtino
V tretji četrtini se je razigral Alen Omić (vseh 8 točk v tem delu igre) in vnesel nekaj sveže energije. Sredi četrtine je dosegel šest točk zapored in Olimpijo ob delnem izidu 9:0 približal na 48:52. Pred zadnjo četrtino je bilo 55:62.

Zadru pustili, da se sprehaja po parketu
Ko je Zach Auguste z zabijanjem izenačil na 62, so gledalci verjetno pomislili, da bo končno steklo. Vendar ne, na začetku zadnje minute je šel Ferrell v prodor, Carter ga je ustavil z blokado. 13 sekund pred koncem bi lahko Jacob Pullen izsilil podaljšek, toda zadel je le enega od dveh prostih metov. Na koncu je ostalo pri 73:74, potem ko Olimpija – kot da bi bili to košarkarski začetniki – ni prekinila zadnjega napada Zadra.

V sredo v Stožice prihaja Virtus Bologna
Američana Jackieja Carmichaela ni bilo v kadru. Vse glasnejši so pozivi navijačev k odstopu trenerja Jurice Golemca, rezultati so namreč daleč od visokih pričakovanj. Spomnimo, da so zmaji v drugi polovici novembra doživeli dva visoka poraza. Nadigrala sta jih ABA-ligaša, najprej Budućnost za 31 v sklopu Evropskega pokala, potem pa v regionalnem tekmovanju še Mega za 29. Že v sredo Olimpija v Evropskem pokalu gosti Virtus iz Bologne.