Anže Kopitar se je s soigralci veselil 33. zmage sezone. Foto: Reuters

31-letni češki vratar je zbral 26 obramb in šestič v karieri mrežo ohranil nedotaknjeno. "Zavedali smo se, da na zadnji tekmi nismo dobro opravili svojega dela. Vedeli smo, kaj moramo storiti. Udarno smo začeli in mislim, da smo generalno gledano dobro igrali v obrambi. Islandersi so ekipa, ki je znana po dobri obrambi in lepo je, da smo se na tak način predstavili proti njim," je povedal Rittich.

Po njegovi dobri obrambi v osmi minuti je Los Angeles povedel po protinapadu, ki ga je uspešno z diagonalnim strelom z desne strani dokončal Adrian Kempe s svojim 20. golom v sezoni. 15. letos se je med strelce vpisal Philip Danault, ki je domačo prednost povečal v 47. minuti. Drew Doughty je z modre črte ob ogradi poslal plošček do Trevorja Moora, ki je z desne strani podal pred vrata, Danault pa ga je preusmeril za hrbet Ilije Sorokina.

Zmago je dobri dve minuti pred koncem potrdil Moore, ki je prestregel plošček po podaji Noaha Dobsona in zatresel prazno mrežo, saj so gostje, ki so dan predtem slavili pri sosedih Kraljev Racmanih iz Anaheima, zaigrali že brez vratarja. Los Angeles je zbral 77 točk in je trenutno sedmi na Zahodu.

S tem se je končala serija petih domačih tekem Kingsov. Na njih so zbrali tri zmage, enkrat so klonili v podaljšku, pred gostovanjem Islandersov pa so klonili pred Dallasom. Zdaj so pred njimi tri gostovanja. Čez dva dni bodo igrali v St. Louisu. Bluesi so v dobri formi, saj so s 5:1 odpravili Boston, ki je trenutno tretji v ligi.