Drugič v petih dneh so Novomeščani gostovali v Tivoliju. V soboto so v sklopu Lige ABA klonili pred Cedevito Olimpijo, zdaj pa so drugič v tej sezoni na kolena spravili Ilirijo. Moštvi sta se 14-krat zamenjali v vodstvu. Pet minut pred koncem so Ljubljančani vodili za šest, ko so naredili delni izid 22:8, potem pa je pet zaporednih točk dosegel nekdanji košarkar Ilirije Niko Bačvić.

Ko so ostale še tri minute, je bil izza črte za vodstvo Krke natančen Jan Špan. Domača ekipa je nato dala štiri točke zapored, 50 sekund pred koncem pa je ob vodstvu za točko Mirko Mulalić zgrešil oba prosta meta. Leon Stergar je na drugi strani zadel za novomeško vodstvo, neuspešna pa sta bila poskusa Mulalića in Adnana Arslanagića za tri. Špan je s črte prostih metov potrdil gostujočo zmago.

Ilirija je zadela enkrat več trojk (10/29, Krka 5/18), a je bila iz 20 poskusov s črte prostih metov le 12-krat uspešna, Novomeščani pa so proste mete metali 28/33. Ob tem so prepričljivo dobili tudi skok (29:42), 11 odbitih žog so ujeli v napadu. Stergar je bil z 18 točkami prvi gostujoči strelec. 17 jih je dodal Špan, ki je zbral tudi devet podaj. Statistično najboljši posameznik tekme je bil mladi Sergej Macura. Dosegel je 19 točk, prav toliko jih je vpisal tudi Arslanagić.