Mlade Slovence vodi Mitja Šivic, ki je v preteklih letih Jesenice in Olimpije popeljal do naslova državnega prvaka. Foto: MMC RTV SLO

Po visoki zmagi proti Hrvaški so mladi risi tudi proti Poljakom prevladovali, premoč je bila občutna predvsem v drugi tretjini, ko je bilo razmerje v strelih 18:4. Na koncu je bilo v tej statistiki 35:16, Slovenci pa so zabili tri gole. Pod njih so se podpisali Tjaš Lesničar v prvi in Nace Langus ter Anže Žeželj (ob prednsoti igralca več) v drugi tretjini. Slovenci na dveh tekmah še niso prejeli gola.

SP tretje kakovostne ravni za to starostno kategorijo bo na Bledu potekalo do nedelje. Poleg Slovenije, Hrvaške in Poljske nastopajo še Estonija, Italija in Ukrajina. Na vrhu sta poleg Slovenije s po dvema zmagama še Italija in Ukrajina.

Naslednja tekma po dnevu premora izbrance Mitje Šivica čaka v četrtek ob 16. uri proti Estoniji, ki je izgubila proti Ukrajini z 1:5. Do konca SP-ja pa bodo nato mladi risi igrali še proti Italiji v petek ter v nedeljo proti Ukrajini.

Najboljša reprezentanca blejskega tekmovanja si bo zagotovila nastop na SP-ju višje kakovostne ravni za prihodnje leto. SP divizije I (skupina A) sicer letos v istem terminu (10.–16. december) gosti Budimpešta, nastopajo pa Madžarska, Avstrija, Italija, Kazahstan, Danska in Japonska.