Bravo je znova potrdil, da je zelo neugoden tekmec Olimpije in po dveh zmagah tretjič zapored proti mestnemu tekmecu ostal nepremagan. Zoran Zeljković zaradi kazni ni mogel računati na vse svoje nosilce igre, so pa njegovi varovanci v prvem polčasu prevladovali na terenu, ki je bil v Stožicah znova zelo zahteven. Zelenico so sicer vzdrževalci nekoliko utrdili s peskom. Zmaji so napadali, vendar so gostje dobro zgostili prostor pred vrati in veliko priložnosti si aktualni prvaki niso priigrali. V 13. minuti so izpeljali najnevarnejšo akcijo v prvem delu, toda Diogo Pinto je s približno desetih metrov preslabo sprožil, tako da je bila žoga lahek plen Matije Orbanića.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Na drugi strani je v 36. minuti Bravo nevarno zapretil v 36. minuti, ko je Matej Poplatnik podal v sredino. Domača obramba je pravočasno posredovala pred Luko Kerinom, po kotu, ki je sledil, pa pustila veliko prostora Nemanji Jakšiću, toda z glavo je branilec Šiškarjev meril čez vrata. Diogo Pinto je nevarno z razdalje streljal tik pred koncem polčasa, vendar je žoga zadela Lana Štravsa in zletela mimo vrat. V drugem polčasu je bil Bravo enakovrednejši, potem ko je imela v prvih 45 minutah Olimpija kar 70 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti.

Zadetka s tekme Olimpija - Bravo

Tekla je 62. minuta, ko je po podaji iz kota Poplatniku, ki je streljal z glavo, veselje preprečila vratnica. Tri minute zatem je na drugi strani do strela z roba kazenskega prostora prišel Raul Florucz, toda Orbanić je bil na mestu, v 76. minuti pa se je mreža le zatresla. Rezervist Redi Kasa je imel že predtem eno priložnost, toda streljal je slabo in gostujoči vratar je bil na mestu. Je bil pa nemočen pri drugem njegovem poskusu. Jorge Silva je podal z desne strani v kazenski prostor, kjer je žogo zaustavil Rui Pedro, jo prepustil Kasi, ta pa jo je, čeprav so v blok šli trije nogometaši Brava, s 14 metrov poslal v mrežo za prvenec v dresu zmajev. Deset minut so gostje potrebovali za izenačenje. Nikola Janjić je z leve strani poslal dolg predložek v kazenski prostor. Med Justasom Lasickasom in Mateom Karamatićem je visoko skočil Poplatnik in z glavo žogo spravil za hrbet Denisa Pintola.

Zmaji znova niso premagali mestnega tekmeca

Na Fazaneriji se je sicer tekma slabo začela za gostitelje, ki so prekinili niz dveh porazov. V peti minuti si je Rogaška priigrala prvo lepo priložnost, toda Antonio Majcenić ni dobro zadel žoge, ko je ostal sam na levi strani kazenskega prostora. Toda že v nadaljevanju so gostje izkoristili podajo iz kota. Izvedel ga je Oliver Kregar, z glavo je podaljšal Petar Čuić na oddaljeno vratnico, kjer je bil nepokrit Nejc Gradišar, ki je iz bližine petič v sezoni zatresel mrežo.

Zadetki s tekme Mura - Rogaška

Po zadetku prvega strelca Rogaške je hitro zadel še prvi strelec Mure. 15. minuta je tekla, ko je Sobočanom uspelo izenačiti. Na desni strani so kombinirali Žan Trontelj, Timotej Brkić in Nikola Jovićević, ki je podal v sredino, Ben Cottrell je prepustil žogo, ki jo je za hrbet Roka Vodiška pospravil Dardan Shabanhaxhaj, s sedmimi zadetki drugi strelec lige. V 24. minuti je sodnik Božo Kondić pokazal na belo točko za Muro po domnevnem igranju z roko, toda po posredovanju VAR-a in ogledu posnetka, ki je pokazal, da je žoga Thalissona zadela v glavo, odločitev spremenil.

Tik pred koncem prvega polčasa so gostje ostali z igralcem manj, saj je Emanuel Mihalić prejel drugi rumeni karton. V drugem delu so Sobočani številčno premoč izkoristili. V 54. minuti je Shabanhaxhaj na desni strani kombiniral s Trontljem, nato pa podal v sredino, kjer je z glavo zadel Jovičević. Od vratnice se je žoga odbila za Vodiškov hrbet. V 80. minuti je dvome o zmagovalcu razblinil Amadej Maroša, ki je po podaji Trontlja zaustavil žogo na levi strani kazenskega prostora in z natančnim strelom postavil končni izid.