Federico Gatti je izkoristil edino priložnost stare dame na celotni tekmi. Foto: EPA

Prvaki iz Neaplja so v letošnji sezoni le še bleda senca šampionskega moštva. Za staro damo po tretjini prvenstva zaostajajo že ogromnih 12 točk.

Napoli zapravil velike priložnosti
V prvem polčasu je bil Napoli precej nevernejši. V 10. minuti je Matteo Politano z močnim strelom z velike razdalje zadel zunanji del vratnice. V 28. minuti je Victor Osimhen podal do Hviče Kvarachelije. Gruzijski vezist se je znašel sam pred vratarjem Wojciechom Szczesnyjem, a je streljal čez vrata. Šest minut pred odmorom je imel izjemno priložnost še Giovanni di Lorenzo, ki mu iz bližine ni uspelo ukaniti poljskega čuvaja mreže. Szczesny se je izkazal z lepo parado.

Gatti unovčil podajo Rabiota
Že začetek drugega polčasa je nakazal, da se je stara dama prebudila. V 49. minuti je Dušan Vlahović z roba kazenskega prostora stresel vratnico.

V 51. minuti je Andrea Cambiaso z desne strani poslal natančen predložek v kazenski prostor Napolija. Visoki branilec Gatti je z glavo premagal gostujočega vratarja Alexa Mereta, ki je krenil v napačno smer.

Victor Osimhen je v 70. minuti dosegel zadetek, potem ko je Szczesny naredil veliko napako. Podal je naravnost na nogo Politana, ki je žogo podaljšal do Osimhena. Nigerijski napadalec je bil v prepovedanem položaju in zadetek je bil razveljavljen.

Marcus Thuram je v odlični formi. Francoz je zadel šestkrat v letošnji sezoni. Foto: EPA

Vodilni Inter že do odmora nadigral Udinese
Nogometaši Interja so odpravili Udinese s 4:0 in ostaja na vrhu lestvice. Varovanci Simoneja Inzaghija so z učinkovito predstavo v končnici prvega polčasa strli goste iz Vidma.

Med 37. in 44. minuto so zadeli Turek Hakan Calhanoglu z bele točke, Federico Dimarco in Marcus Thuram. Za črno-modre je v drugem polčasu zadel še Lautaro Martinez.

Slovenski reprezentant Jaka Bijol zaradi poškodbe ni igral za Udinese. Njegov reprezentančni in klubski soigralec Sandi Lovrić je v igro vstopil v 62. minuti, medtem ko David Pejičić ni bil v kadru zasedbe iz Furlanije.

Muriel s peto v 95. minuti potopil Milan
Atalanta je na tekmi preobratov v Bergamu premagala Milan s 3:2. Zmagoviti gol je v peti minuti sodnikovega podaljška s peto dosegel kolumbijski napadalec Luis Muriel. Za Atalanto je dva gola dosegel Nigerijec Ademola Lookman (38. in 55.), za Milan pa sta zadela Olivier Giroud (45.+3) in Luka Jović (80.).