V zadnji tretjini je zadeve v svoje roke vzel Patrick Marleau, najprej je zabil gol za 4:2, nato pa še podal za gola Danyja Heatleyja in Joeja Pavelskega. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je na 16. tekmi s podajo za 0:1 dosegel 17. točko sezone. Kopi je v 21 minutah in pol sprožil štiri strele v okvir vrat, najbližje zadetku pa je bil ob koncu 2. tretjine pri izidi 2:3 za Sharkse. Foto: Reuters
Logan Couture in Antero Niittymaki (San Jose Sharks)
Antero Niittymaki je v obup spravljal predvsem Justina Williamsa, ki je v Finca sprožil kar osem strelov. Foto: Reuters
Tim Thomas (Boston Bruins)
Tim Thomas, ki je z izjemno formo znova postal prvi vratar Kosmatincev, je za četrti "shut-out" sezone ubranil 28 strelov Vragov. Foto: Reuters
Marc Staal, Brandon Dubinsky in Ryan Callahan (NY Rangers)
Marc Staal je ob igralcu manj izsilil podaljšek v Pittsburghu, Ryan Callahan pa ga je odločil v korist Rangersov, pri obeh zadetkih pa je podal prvi Brandon Dubinsky, ki je letos najbolj razpoložen "modrosrajčnik". Foto: Reuters
Sergej Bobrovsk, Sean O'Donnell, Chris Pronger (Philadelphia Flyers)
Pri Philadelphia Flyers še naprej blesti mladi ruski vratar Sergej Bobrovski, ki je v prvi sezoni v NHL-u pribranil že 11. zmag, s čimer je trenutno celo najuspešnejši vratar v ligi. Foto: Reuters

Kingsi so sicer povedli, za prvenec sezone Scotta Parsa je podal tudi Anže Kopitar, nato pa so Sharksi ob koncu 1. tretjine prevzeli vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Tekmo visokega ritma in napetih minut je odločila San Josejeva igra z igralcem več v 3. tretjini. Patrick Marleau in Joe Pavelski sta po samo 8 oz. 6 sekundah izkoristila izključitvi gostov, ki se ponašajo z najboljšim "penalty killom" v vsej ligi (89,6 %) in so predtem zapored ubranili kar 22 napadov izključitvah.

Namesto 4:1, le 3:2
Sredi tekme se je pri izidu 3:1 zgodila bizarna 34. minuta. Ryan Smyth je po zgrešenem strelu Drewa Doughtyja spretno spravil plošček čez črto, tega je hitro iz gola izbil branilec Marc-Eduard Vlasic, sodniki pa niso dosodili ničesar. V nasprotnem napadu so Morski psi najprej zatresli vratnico, nato pa je Torrey Mitchell zadel za 4:1. Nadzor nad dogajanjem je prevzela "vojna soba" Lige NHL v Torontu, kjer so priznali gol Smytha, razveljavili gol gostiteljev in vrnili minuto igre.

Finec preprečil napeto končnico
Sharksi, ki so pokazali najboljšo igro v letošnji sezoni, so v 48. minuti znali hitro odgovoriti na znižanje Jarreta Stolla, ki je strel Roba Scuderija preusmeril v gol za 4:3. Samo 33 sekund pozneje je Heatley kaznoval slabo izbiti plošček v obrambni tretjini gostov, zatem pa je Antero Niittymaki (32 obramb) z nekaj izvrstnimi posredovanji preprečil, da bi se LA znova vrnil na gol zaostanka. Los Angeles, katerega vrata je tokrat branil Jonathan Bernier (28 obramb), je na šestih tekmah pred gostovanjem v severni Kaliforniji prejel le šest golov.

Kopi priznal nenajboljšo igro
"To ni bila naša najboljša igra. Nismo bili zadosti odločni, v svoji in nevrtralni tretjini smo izgubljali preveč ploščkov, kar so oni z razpoloženimi igralci znali kaznovati. Zadeli smo za 2:3 in 3:4, a se nismo mogli čisto zares vrniti. Nocoj smo se nekajkrat ustrelili v lastno nogo," je po najhujšem porazu letos slikovito razmišljal Kopitar, ki je do točke sicer prišel še na četrti zaporedni tekmi.

V sredo prihaja Columbus
Kingsi
po četrtemu porazu sezone ostajajo na 1. mesto Zahodne konference in Pacifiške divizije, kjer imajo po prvem izmed šestih srečanj pred Sharksi ob enakem številu odigranih tekem štiri točke prednosti. Kopitarja in soigralce naslednja tekma čaka v sredo, ko v Staples Centru gostijo Columbus Blue Jackets.

Thomas nadaljuje nore obrambe
Četrti "shut-out" sezone Tima Thomasa je Bostonu omogočil udobno zmago nad New Jerseyjem (3:0). Po 11 odigranih tekmah ima 36-letni ameriški vratar noro statistiko: 96,0 % ubranjenih strelov in 1,31 prejetega gola na tekmo!

Lanskoletni novinec leta Tyler Myers je odločil podaljšek v Buffalu, kar je Sabljam prineslo zmago nad Vancouvrom (4:3). Junak dodatka v Pittsburghu je bil Ryan Callahan, ki je drugo točko prinesel NY Rangersom (2:3).