LeBron James
Tudi LeBron James ni imel svojega večera. Foto: Reuters
Stephen Jackson
Stephen Jackson je Cavsom 'nasul' 29 točk. Foto: Reuters

Chris Bosh, ki je nastopil tudi na tekmi All Star, si je na sredini tekmi proti Memphisu zvil levi gleženj in ni bil v postavi. Nesterovič, ki na zadnjih treh tekmah sploh ni stopil na parket, je bil v prvem polčasu izjemen. Veteran Lige NBA je v prvi peterki začel tretjič letos, v Izod Centru je odigral 29. tekmo sezone. V prvem polčasu je zgrešil le en met, z 12 točkami pa je že izenačil svoj letošnji rekord. Pod košem Netsi niso imeli odgovor za slovenskega centra in Raptorsi so na odmor odšli s prednostjo 15 točk (41:56).

V drugem delu se je razigral še Jarrett Jack (18 točk) in Toronto je že 19. zapored presegel mejo stotih točk (rekord kluba). Raptorsi so dosegli že 30. zmago in so na odličnem petu mestu na Vzhodu. Netsi imajo šele pet zmag, neslavni rekord Philadelphie iz sezone 1972/73 pa je devet zmag.

Jamison zgrešil vseh 12 metov
New Jersey je v torek presenetljivo slavil v Charlottu, Bobcatsi pa so tokrat zanesljivo ugnali vodilni Cleveland. Cavsi so izgubili drugič zapored, v četrtek jih je v velikem derbiju v Quicken Loans Areni po podaljšku premagal Denver. Antawn Jamison je prišel v Cleveland po naslov, debi v dresu Cavsov pa si je zamislil popolnoma drugače. Zgrešil je vseh 12 metov, dvakrat se žoga ni dotaknila niti obroča, dobil pa je kar pet blokad. Edini točki je dosegel s prostima metoma 41 sekund pred koncem.

Jackson neustavljiv
Bobcatsi so še tretjič letos ugnali Cavalierse, prav lahko pa bi se ekipi srečali tudi v 1. krogu končnice. Odločilno prednost so si Bobcatsi nabrali v tretji četrtini (32:18). Neustavljiv je bil Stephen Jackson (29 točk), ki je z izjemnimi akcijami dvorano večkrat spravil na noge. LeBron James je prispeval 22 točk, zgrešil je osem metov, a tudi njegovi soigralci so imeli slab večer.

Dallas strup za Orlando
Cleveland bo v nedeljo gostoval v Orlandu. Magici so doma klonili pred Dallasom (85:95). Mavsi so zadnjo četrtino dobili s 30:16. Še dve minuti pred koncem tretje četrtine so gostitelji vodili z 69:58, potem pa je Dallas prelomil srečanje s serijo 19:0. Varovanci Stana van Gundyja so se približali na štiri točke zaostanka, a je veteran Jason Kidd zadel trojko za 81:88 minuto in 20 sekund pred koncem. Po zgrešenem polaganju Jameerja Nelsona je Kidd z izjemno podajo našel Jasona Terryja pod košem. Orlandu ni pomagalo 29 točk, 16 skokov in 5 blokad Dwighta Howarda. Gostitelji so zadeli le 4 izmed 25 poskusov za tri točke. Dallas je četrtič zapored zmagal v Amway Areni.

Presenetljiva zmaga prenovljenih Wizardsov
Washington je s fenomenalno zadnjo četrtino (34:15) uspel priti do popolnega preobrata in nepričakovane zmage nad Denverjem (107:97). Nuggetsi so v tretji četrtini nadzorovali srečanje, potem pa je trener George Karl na odmor poslal Carmela Anthonyja (28 točk) in Chaunceyja Billupsa (23 točk), kar so Wizardsi s pridom izkoristili. Al Thornton, ki je prišel kot menjava za Jamisona iz LA Clippersov, je debitiral v dresu Washingtona z 21 točkami. Josh Howard, ki je prišel iz Dallasa, pa je Verizon Center navdušil z atletskimi potezami in 20 točkami.

Tekme 19. februarja:
CHARLOTTE - CLEVELAND 110:93
Jackson 29 in 8 skokov, Diaw 18, Wallace 17; James 22 (6/14 iz igre) in 9 podaj, West 13, Williams 12 ... Jamison 2 (0/12 iz igre).

PHILADELPHIA - SAN ANTONIO 106:94
Iguodala 20, 9 skokov in 8 podaj, Williams 20, Brand 18; Ginobili 24, Hill 18, Blair 12.

WASHINGTON - DENVER 107:97
Thornton 21, Howard 20 (8/11 iz igre), Blatche 18 in 11 skokov; Billups 28, Anthony 23, Nene 17.

DETROIT - MILWAUKEE 85:91
Hamilton 29, Stuckey 13; Salmons 19, Ilyasova (12 skokov) in Delfino po 16.

MEMPHIS - MIAMI ** 87:100
Gasol 22, Mayo 17, Randolph 16; Beasley 30, Chalmers in O'Neal po 18.
** - po dveh podaljških

MINNESOTA - CHICAGO 94:100
Brewer 19, Flynn 14; Hinrich 20, Rose 19, Deng 18.

NEW JERSEY - TORONTO 89:106
Lopez 22, Harris 19 in 11 podaj, Lee 17; Jack 18 in 10 podaj, Nesterovič 16 (8/11 iz igre), 7 skokov in 4 podaje v 26 minutah, Calderon 16.

NEW ORLEANS - INDIANA 107:101
West 29, 9 skokov in 7 podaj, Collison 18, 13 skokov in 12 podaj, Stojaković 17; Granger 29, Dunleavy 15.

ORLANDO - DALLAS 85:95
Howard 29 (11/19 iz igre) in 16 skokov, Carter in Nelson po 16; Nowitzki 23, Butler in Terry po 16, Haywood 15.

PHOENIX - ATLANTA 88:80
Stoudemire 22, Hill 16, Lopez 12 ... Dragič 4 (2/8 iz igre, 0/3 za tri), 4 skoki in 1 podaja v 23 minutah; Smith 21, Johnson 19, Crawford 11.

GOLDEN STATE - UTAH 89:100
Watson 22, Maggette 14; Boozer 30 in 16 skokov, Kirilenko 22, Miles 16.

PORTLAND - BOSTON 76:96
Miller 16, Aldridge 15; Allen 21, Garnett 16, Davis in Rondo (11 podaj) po 10.