Eden izmed prelomnih trenutkov srečanja se je zgodil v 23. minuti, ko je sodnik zaradi grobega prekrška izključil Alana Thompsona. Foto: EPA

Stadion Ibrox je prvič eksplodiral v 34. minuti, ko je Rangerse z volejem v vodstvo popeljal Dado Pršo. Prav ta napadalec je bil prejšnje dni v središču pozornosti hrvaških medijev, ker je zaradi domnevnih težav s kolenom odpovedal reprezentančno tekmo proti Braziliji, nad čimer je bil še posebej ogorčen selektor Zlatko Kranjčar.

Na 2:0 je v 52. minuti povišal Thomas Buffel. Celtic, ki je od 23. minute igral brez izključenega Thompsona, je znižal izid v 86. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Maloney. Končni izid je dve minuti kasneje prav tako iz enajstmetrovke, storjene nad Pršom, postavil Novo. Za nameček je sodnik v zadnji minuti zaradi prigovarjanja izključil še kapetana gostov Neila Lennona.

Povezavi: Glasgow Rangers, Celtic
To je bil že 277. prvenstveni spopad med najboljšima škotskima kluboma. Rangersi imajo 108 zmag, Celtic jih ima 89, 80 dvobojev pa se je končalo z neodločenim izidom. Rangersi, ki branijo naslov, so prvenstvo osvojili 51-krat, Celtic pa 39-krat.

Po štirih tekmah škotskega prvenstva so Rangersi zbrali devet točk. Celtic jih ima sedem.