Ross Turnbull ni mogel obraniti strela Shole Ameobija v zadnji minuti z glavo. Foto: Reuters
Samir Nasri, Arsenal
Samir Nasri je z dvema zadetkoma z bele točke priigral Arsenalu napredovanje. Foto: Reuters

Vodilna ekipe Premier lige je začelo odlično. Patrick van Aanholt je zadel že v 6. minuti. Gostje, za katere je Haris Vučkič igral vso tekmo, so še odmora prišli do preobrata. Natančna sta bila Nile Ranger z bližine in Ryan Taylor s prostega strela. V 49. minuti je Shola Ameobi z razdalje še tretjič matiral Rossa Turnbulla. Chelsea, ki je igral večinoma z rezervisti, je ostal le z deseterico, saj sta se poškodovala Salomon Kalou in Yossi Benayoun, Carlo Ancelotti pa je že prej opravil menjave. Nicolas Anelka je v 70. minuti znižal, štiri minute pred koncem pa je z bele točke izenačil na 3:3. Vse je že kazalo na podaljške, ko je Ameobi po kotu "srakam" zagotovil zmago.

Topničarji napredovali po podaljšku
Nogometaši Arsenala so v severnolondonskem derbiju s 4:1 ugnali večnega tekmeca Tottenhama. Srečanje je bilo odigrano na White Hart Lanu. Po rednem delu je bil izid 1:1. V 15. minuti so topničarji povedli. Mrežo Stipeta Pletikose je zatresel Henri Lansbury. Mladi vezist, ki je sicer član rezervne ekipe Arsenala, je dosegel prvi gol v članski konkurenci. Gostitelji so izid poravnali v 49. minuti prek Robbia Keana. Irski napadalec je zadel že po treh minutah po vstopu v igro. Keane je prerodil igro Tottenhama, v 83. minuti pa bi lahko svoje moštvo celo popeljal do prednosti v vodstvo, a je njegov poskus ustavila vratnica.

Na začetku podaljška je z natančno izvedeno enajstmetrovko Samir Nasri povedel vrsto Arsena Wengerja, ki je tekmo spremljal s tribune, saj je odslužil kazen zaradi neprimernega vedenja na tekmi s Subderlandom. Francoz je le štiri minute pozneje znova zadel z bele točke in zapečatil usodo Tottenhama. Prestižni zmagi je piko na i v 105. minuti postavil Andrej Aršavin.