Fernando Torres je bil junak tekme na Stamford Bridgeu. Foto: EPA
Dirk Kuyt
Dirk Kuyt je poskrbel za pravo evforijo v Carigradu. Lazio čaka na Olimpicu zelo težko delo. Foto: EPA
Gylfi Sigurdsson
Gylfi Sigurdsson je potrdil, da je v zadnjem mesecu zares v sijajni formi. Foto: EPA
Valentin Stocker
Valentin Stocker je poskrbel za šok na White Hart Laneu po pol ure igre. Foto: EPA
Oscar Cardozo
Oscar Cardozo je bil natančen z bele točke. Foto: EPA
Demba Papiss Cisse
Demba Papiss Cisse je poskrbel za vodstvo Newcastla v Lizboni. Foto: EPA
Fernando Torres se je vendarle prebudil

Italijani pred tem na 12 tekmah v letošnjem tekmovanju niso doživeli poraza. V Carigradu so igralci Fenerbahčeja prvič resno ogrozili vrata Lazia v 17. minuti, ko je Moussa Sow zatresel vratnico. Prvi polčas ni navdušil.

Lazio drago plačal izključitev Onazija
Rimljani so na začetku drugega polčasa ostali brez Ogenyija Onazija, ki si je prislužil drugi rumeni karton, potem ko je pokosil Cristiana. Turki so bili takoj zatem blizu vodstva, saj je Raul Meireles zadel vratnico. V 77. minuti je škotski sodnik William Collum po igranju z roko Stefana Raduja pokazal na belo točko, Pierre Webo pa je ukanil Federica Marchettija. Končni izid je tik pred koncem z bližine postavil Dirk Kuyt, potem ko je Marchetti nespretno odbil poskus Canerja Erkina s prostega strela.

"El Ninjo" zelo spretno zatresel mrežo
Chelsea je nadgradil ponedeljkovo zmago v četrtfinalu FA-pokala nad Manchester Unitedom (1:0). Modri so povedli v 16. minuti, ko je David Luiz poslal dolgo žogo v kazenski prostor. Fernando Torres si je ustavil žogo, Romanu Šaronovu je ni uspelo odbiti, "El Ninjo" pa jo je v padcu spravil mimo Sergeja Rižikova v mrežo. V 32. minuti je vratar Rubina najprej odbil strel Victorja Mosesa z glavo, v nadaljevanju akcije pa je Juan Mata podal do Mosesa, ki je s 14 metrov s polvolejem zatresel mrežo.
Natcho znižal z bele točke
Rusi so se vrnili v igro štiri minute pred odmorom. Cristian Ansaldi je streljal z roba kazenskega prostora, John Terry je žogo zaustavil z roko, sodnik Gianluca Rocchi pa je precej strogo stegnil desnico proti beli točki. Kapetan Chelseaja ob tako močnem strelu ni mogel umakniti roke. Bebars Natcho je rutinsko matiral Petra Čecha in vlil novo upanje Rubinu.
Gostje so bili na začetku drugega polčasa zadovoljni z minimalnim zaostankom, trener Chelseaja Rafael Benitez pa je v igro poslal Edena Hazarda. V 70. minuti je Roman Jeremenko znova zadel Terryja v roko v kazenskem prostoru, vendar tokrat Rocchi ni dosodil najstrožje kazni. Rusi so se še čudili, ko je Chelsea krenil v hiter napad, Mata je z leve strani podal pred vrata, Torres pa je z glavo postavil končni izid.

Odlična igra Basla v prvem polčasu
Zelo vroče je bilo tudi na White Hart Laneu, Tottenham je po zaostanku z 0:2 izvlekel remi proti Baslu (2:2). Švicarji so bili zelo razigrani že v uvodu. V 24. minuti se je poškodoval Aaron Lennon, vstopil je Gylfi Sigurdsson, ki jo je tako zagodel Slovencem v Stožicah.

Po pol ure igre je Basel povedel, potem ko je Marco Streller zadel vratnico, Valentin Stocker pa je odbito žogo z levico pospravil za hrbet Brada Friedla. Le štiri minute zatem Fabian Frei z glavo zadel po Stockerjevi podaji iz kota za neverjetnih 0:2. Po novi Stockerjevi priložnosti je Tottenham le znižal zaostanek, ko je bil v 40. minuti pred vrati Basla najbolj zbran Emmanuel Adebayor. Scott Parker je bil v 42. minuti blizu izenačenja, a v koncu akcije ni bil zbran.

Sigurdsson rešil Spurse
V 58. minuti je Sigurdsson prodrl z leve strani, preigral dva igralca, po njegovem strelu je žoga zadela Fabiana Schärja in prelisičila vratarja Yanna Sommerja.
Poškodba Garetha Bala
Ob koncu tekme se je najprej poškodoval William Gallas, v sodnikovem podaljšku pa so z nosili z igrišča odnesli še Garetha Bala. Andre Villas Boas je že opravil tri zamenjave, zato so gostitelji tekmo končali le z deveterico.

Cisse dvakrat zadel okvir vrat
Benfica je premagala Newcastle s 3:1. Gostje so v Lizboni povedli v 12. minuti. Danny Simpson je lepo podal do Mousseja Sissokoja, ki je žogo po tleh poslal pred gol, kjer jo je iz bližine v mrežo potisnil Demba Papiss Cisse. Isti igralec je v 23. minuti zatresel še vratnico, dve minuti pozneje pa je Rodrigo izid izenačil, potem ko je prišel do žoge po močnem strelu Oscarja Cardoza. Zatem so bili nevarnejši domači, ki so imeli še nekaj lepih priložnosti, a je dobro posredoval vratar Tim Krul.

Lima in Cardozo poskrbela za lepo prednost Benfice
Na začetku drugega polčasa je Cisse znova zatresel okvir vrat, v 65. minuti pa je Lizbončane v vodstvo popeljal brazilski rezervist Lima, ki je unovčil napako Davideja Santona. Italijan je slabo podal proti svojemu vratarju. Le šest minut pozneje je je Cardozo zadel z bele točke po igranju z roko Stevena Taylorja.