Javier Hernandez je šest minut pred iztekom rednega dela srečanja poravnal izid in gostujoče navijače popeljal v delirij. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je v 36. minuti poskrbel za vodstvo Chelseaja. Foto: Reuters
Fernando Torres in Juan Mata
Že v prvi minuti nadaljevanja so gostitelji povedli z 2:0, za veselje domačih navijačev pa sta poskrbela podajalec Fernando Torres in strelec Juan Mata. Foto: Reuters
David Luiz
David Luiz je zadel za 3:0. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je bil z bele točke dvakrat natančen. Foto: EPA
David De Gea
David De Gea je v izdihljajih tekme s sijajnima obrambama Unitedu rešil veliko točko. Foto: Reuters

Londončani so na odmor odšli z minimalno prednostjo, na začetku drugega polčasa pa so ekspresno povedli s 3:0 in kazalo je na visoko zmago, a se rdeči vragi niso predali. Z dvema 11-metrovkama so zaostanek najprej znižali na -1, povratek pa udejanjili v 84. minuti, ko je z glavo zadel Javier Hernández.

Webb takoj razburil rdeče vrage
Derbiji v Angliji so po navadi prežeti s spornimi sodniškimi odločitvami, za prvo je glavni sodnik Howard Webb poskrbel že v 12. minuti, ko bi po mnenju gostujočih navijačev moral dosoditi 11-metrovko oziroma prosti strel, potem ko je prekršek nad Dannyjem Welbeckom na robu kazenskega prostora storil Gary Cahill, a je piščalka ostala nema. V uvodnih minutah so bili za odtenek boljši rdeči vragi, po slabe pol ure igre je Branislav Ivanović po odličnem Rooneyjevem predložku z desne strani s štartom v zadnjem trenutku preprečil veselje Welbecku.

Chelsea z Evansovo pomočjo do vodstva
V 36. minuti je na Stamford Bridgeu prvič završalo. Po desni strani je namreč prodrl Daniel Sturridge, ob gol-avt črti je želel podati pred vrata, a se je žoga na veliko veselje domačih navijačev odbila od branilca Jonnyja Evansa in končala v mreži. Modri so prevzeli pobudo, razigran je bil predvsem Sturridge, ki je z razdalje že minuto pozneje ogrel dlani Davida De Gee. United si je do konca polčasa pripravil tri lepe priložnosti: v 39. minuti je Petr Čech ubranil nevaren strel Ashleyja Younga, češki vratar pa se je izkazal tudi dve minuti pozneje, ko je sijajno posredoval ob strelu Welbecka.

Zadnja priložnost za spremembo izida v prvem delu tekme je splavala po vodi v drugi minuti sodnikovega podaljška, ko je moral Čech po Rooneyjevem strelu posredovati še tretjič.

Chelsea hitro do novih dveh zadetkov
Drugi polčas so gostitelji odprli fantastično, že v prvi minuti nadaljevanja so vodstvo podvojili. Z desne strani je na drugo vratnico sijajen predložek poslal Fernando Torres, Juan Mata pa je z volejem žogo v gol poslal pod prečko. De Gea je bil povsem nemočen, kakor je bil nemočen tudi pet minut pozneje, ko je z glavo vodstvo štirikratnih angleških prvakov na 3:0 povišal David Luiz. Chelsea je bil v uvodnih minutah drugega polčasa razred zase (posest žoge 76 % - 24 %), silovito je napadal vrata nasprotnika, ki pa je pritisk kljub vsemu zdržal in v naslednjih minutah začel povratek.

Londončani prepričani, da ni bilo 11-metrovke
Vse skupaj se je začelo v 56. minuti, ko je po podaji Ryana Giggsa v kazenski prostor gostiteljev prodrl Patrice Evra, na tla pa ga je nerodno pospravil Sturridge in zakrivil 11-metrovko. Z bele točke je bil uspešen Wayne Rooney, ki je v letošnji sezoni zapravil že tri 11-metrovke. Še največ prahu je dvignila Webbova odločitev za najstrožjo kazen v 68. minuti, ko je ob Branislavu Ivanoviću v kazenskem prostoru padel Welbeck. Chelseajeva klop je bila prepričana, da prekrška za 11-metrovko ni bilo, a ostalo je pri odločitvi policista iz Rotherhama. Odgovornost je na svoja pleča znova prevzel Rooney in zadel za 3:2.

Hernández zadel za veliko točko
Rdeči vragi so vrnitev sklenili v 84. minuti, ko je po nevarni akciji in Giggsovem predložku z leve strani povsem neovirano do strela z glavo prišel Javier Hernández in izid poravnal na 3:3. Na Mehičana sta povsem pozabila Gary Cahill in Luiz. V izdihljajih tekme je bil v središču pozornosti De Gea. Španec je najprej ubranil sijajno izveden prosti strel Mate, nato pa je z zadnjimi močmi zmago Chelseaja preprečil še po strelu Cahilla.