Daniel Sturridge je dosegel dva zadetka, potem pa je še zapravil najstrožjo kazen. Foto: EPA
Steven Gerrard
Steven Gerrard je z glavo mojstrsko poskrbel za vodstvo redsov. Foto: EPA
Robin van Persie
Robin van Persie je hitro nakazal potek dogodkov na Old Traffordu. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata se je hitro znašel v rdečem dresu. Njegov prestop iz Chelseaja je bil vreden kar 45 milijonov evrov, kar je največ v zgodovini Manchester Uniteda. Foto: EPA
Ole Gunnar Solskjär
Trener Cardiffa Ole Gunnar Solskjär je bil jezen na Old Traffordu, kjer je doživel številne nepozabne trenutke. Foto: EPA
Olivier Giroud
Olivier Giroud je dosegel izjemen gol s peto. Foto: EPA

Redsi so v izjemnem vzdušju pred 44.450 gledalci na Anfieldu navdušili v prvem polčasu.
V 21. minuti je Luiz Suarez podal iz kota, Steven Gerrard pa je z glavo s petih metrov zatresel mrežo. V 33. minuti je Philippe Coutinho z desne strani sijajno zaposlil Daniela Sturridgea, ki je matiral Tima Howarda. Razigrani Sturridge je le dve minuti zatem povišal na 3:0 s pravim evrogolom. Kolo Toure ga je našel z dolgo podajo, napadalec pa je z izjemnim lobom z levico že odločil derbi.
Na začetku drugega dela je Phil Jagielka naredil veliko napako, Suarez je krenil sam proti vratom in dosegel že 23. zadetek v letošnji sezoni angleškega prvenstva. V 54. minuti je Howard podrl Raheema Sterlinga, Sturridge pa je z bele točke žogo poslal prek vrat. Everton, ki na Anfieldu ni zmagal že vse od leta 1999, je imel v drugem polčasu tri četrtine igralnega časa žogo v svoji posesti, a pred vrati ni bil nevaren.

Van Persie zadel ob vrnitvi
Na Old Traffordu je Juan Mata prvič zaigral v dresu Manchester Uniteda, ki je z 2:0 ugnal zadnjeuvrščeni Cardiff. Robin van Persie, ki se je vrnil na igrišče po enajstih tekmah premora zaradi poškodbe, je zadel z glavo že v 6. minuti. Antonio Valencia je z glavo stresel prečko, odbita žoga je prišla do van Persieja. Njegov prvi strel je vratar David Marshall odbil, Nizozemec pa je v drugem poskusu le zatresel mrežo.
Mata na zelenici 85 minut
Zmago je potrdil Ashley Young z izjemnim strelom s 25 metrov po prodoru z leve strani po uri igre. V 63. minuti je vstopil še Wayne Rooney, Mato pa je pet minut pred koncem zamenjal Adnan Januzaj. Rdeči vragi bodo s popolno ekipo vsekakor nevarnejši, četrto mesto, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov, pa ni preveč oddaljeno.
"Imeli smo veliko priložnosti in lahko bi dosegli še dva zadetka več. To je bila zelo pomembna zmaga. Navijači na Old Traffordu so zares neverjetni, počutil sem se odlično. Vsekakor bomo poskušali do konca prvenstva, naš cilj je preboj v Ligo prvakov," je pojasnil Mata.
Topničarji zapravili dve točki
Arsenal je na stadionu St. Mary's zelo slabo igral v prvem polčasu. Southampton je zasluženo povedel v 21. minuti, ko je po predložku Luka Shawa z glavo zadel Jose Fonte.
Topničarji so odlično začeli drugi polčas. V 48. minuti je Bacary Sagna z desne strani podal pred vrata, kjer je Olivier Giroud s peto velemojstrsko poslal žogo v mrežo. Le štiri minute zatem je Santi Cazorla z natančnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel za popoln preobrat. Veselje gostov je trajalo le dve minuti, saj je Jay Rodriguez na levi strani ušel Sagnaju in podal pred vrata, kjer je Adam Lallana iz bližine izid poravnal. Deset minut pred koncem je Mathieu Flamini pokosil Morgana Schneiderlina in sodnik Lee Mason mu je pokazal rdeči karton.