Slavje PSG-ja v Barceloni. Foto: Reuters

Na olimpijskem stadionu v Barceloni je PSG zmagal z 1:4 in poskrbel za preobrat po domačem porazu z 2:3 prejšnjo sredo. Čeprav so gostje na začetku hitro nakazali, da jih zanima čim prejšnji gol, so Xavijevi varovanci v 12. minuti sicer povedli, ko je po prodoru Lamina Yamala po desni strani mimo Nuna Mendesa in podaji pred vrata iz bližine zadel Raphinha. Toda nadaljevanje ni bilo več po njihovih načrtih.

Raphinha je takole zadel za 1:0. Foto: Reuters

Barcelona je namreč po zapravljeni priložnosti Roberta Lewandowskega za 2:0 (streljal je malenkost čez vrata) od 31. minute igrala z nogometašem manj, saj je bil zaradi prekrška nad izvrstno razpoloženim Bradleyjem Barcolo v vlogi zadnjega moža tik pred kazenskim prostorom izključen Ronald Araujo. Številčno premoč so francoski prvaki izkoristili in dosegli štiri gole.

V 40. minuti je po podaji Barcole, ki je bil stalna nevarnost na levem boku, izenačil še lani član blaugrane Ousmane Dembele, v 54. je Vitinha z roba kazenskega prostora poravnal tudi skupni izid, šest minut pozneje pa je Katalonce v dodatne težave spravil Kylian Mbappe z 11-metrovke po prekršku Joaa Cancela nad Dembelejem.

Mbappe je v 89. minuti po protinapadu in odbiti žogi iz bližine postavil tudi končni izid. Trener Luis Enrique je tako iz dvoboja proti svoji nekdanji ekipi izšel kot zmagovalec. PSG je v prejšnjih dveh sezonah obtičal že v osmini finala.

Kylian Mbappe je dvakrat premagal Marca-Andreja ter Stegna. Foto: Reuters
Navijači Barcelone pred olimpijskim stadionom pred začetkom tekme. Foto: Reuters

Oblak prejel po dva gola v obeh polčasih

Na stadionu Westfalen je bilo 4:2, s čimer so gostitelji izničili poraz z 2:1 v Madridu. Dortmund je po dobrem začetku srečanja vodil tudi z 2:0, nato dovolil Atleticu izenačenje, v zadnjih 20 minutah pa se je znova veselil.

V 34. minuti je po lepi podaji Matsa Hummelsa prvi zatresel mrežo Julian Brandt. Streljal je iz bližine z leve strani, Janu Oblaku je žoga ušla pod roko.

Pet minut pozneje je bil iz podobnega položaja uspešen še branilec Ian Maatsen. Oblak ni imel pravih možnosti za obrambo, saj je Nizozemec streljal zelo natančno tik ob vratnici.

Drugi polčas se je po treh menjavah Diega Simeoneja ob odmoru začel po okusu gostujočih navijačev, saj je Hummels v 49. minuti po podaji z desne strani nesrečno podstavil nogo, dosegel avtogol in osrečil nogometaše Atletica. Ti so bili še boljše volje v 64. minuti, ko je iz drugega poskusa s strelom od prečke izenačil rezervist Angel Correa.

Če je pri 2:2 kazalo, da so v psihološki prednosti Španci, pa so Dortmundčani v 71. minuti znova povedli. Niclas Füllkrug je z izjemno natančnim strelom z glavo matiral Oblaka, žoga se je v mrežo odbila od vratnice. Z leve strani mu je uporaben predložek poslal Marcel Sabitzer, ki se je po dveh podajah nato tri minute pozneje z močnim strelom z levico s približno 15 metrov še sam vpisal med strelce za veliko rajanje na tribunah.

Te bodo znova še kako živahne že čez dva tedna, ko bo na prvi polfinalni tekmi v Porurju gostoval PSG.

Jan Oblak in soigralci so v osmini finala izločili Inter, nove ovire pa jim ni uspelo preskočiti. Foto: Reuters

Četrtfinale, povratni tekmi

BORUSSIA DORTMUND – Atletico Madrid 4:2 (2:0) 1:2
Brandt 34., Maatsen 39., Füllkrug 71., Sabitzer 74.; Hummels 49./ag, Correa 64.

Sodnik: Slavko Vinčić (Slovenija)

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Barcelona – PARIS SG 1:4 (1:1) 3:2
Raphinha 12.; Dembele 40., Vitinha 54., Mbappe 61./11-m, 89.
RK: Araujo 31./Barcelona

Sodnik: Istvan Kovacs (Romunija)

Sorodna novica PSG še nikoli ni napredoval po domačem porazu, zato v Barceloni šteje le popoln napad