Mariborski nogometaši so pokal za osvojeni naslov prejeli pred množico navijačev, ki se je zbrala na južni ploščadi stadiona Ljudski vrt. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Maribor
Ob koncu slavja so nogometaši pokal prepustili tudi navijačem, ti pa so se z njim z veseljem fotografirali. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Franc Kangler in Drago Cotar
Slavila sta tudi mariborski župan Franc Kangler in predsednik kluba Drago Cotar. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Etien Velikonja (Maribor)
Etien Velikonja je načel domžalsko mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nejc Vidmar
Mariborčani so se še drugič v štirih dneh pomerili z Domžalčani. Tokrat so potegnili daljši konec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Maribor
Nekaj navijačev je po zadnjem sodnikovem žvižgu vdrlo na zelenico. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Nafta
Nafta si bo morala obstanek v Prvi ligi zagotoviti v obračunih z Interblockom. Foto: Sandi Fišer
Anže Jelar (Triglav Gorenjska)
Nogometaši Triglava so se rešili izpada. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vijoličasti gladko do devetega naslova
Triglav se je rešil; Aluminij nov prvoligaš
Tavares dvignil pokal pred razposajeno množico

Gorenjci so tako obstali v prvi ligi, medtem ko se bo Nafta, ki je z 2:1 premagala Luko Koper, v dodatnih kvalifikacijah pomerila z drugouvrščenim moštvom druge lige Interblockom. Novi član elitne deseterice je Aluminij, ki je v Šenčurju zmagal z 2:1.

V spodnji fotogaleriji si oglejte še fotografije s slavja.

Ploj poskrbel za potezo dneva
Mariborčani so se na najboljši način poslovili od sezone. Za popolno nedeljsko popoldne v štajerski prestolnici sta poskrbela Etien Velikonja in Alen Ploj. Mreža gostov se je prvič zatresla v 30. minuti, ko je Rajko Rep sprožil z roba kazenskega prostora, Velikonja pa je spremenil smer žogi, tako da je ta presenetila Nejca Vidmarja. Izid tekme je v 82. minuti postavil Alen Ploj, ki je z desne strani kazenskega prostora v slogu največjih mojstrov poslal žogo tik pod stičišče vratnice in prečke.

Redžić dvakratni strelec v Stožicah
Triglav se je z zmago v Stožicah izognil kvalifikacijam in na koncu končal celo na 7. mestu. Motivirani Gorenjci so povedli v 14. minuti, ko je Ajdin Redžić z natančnim strelom zadel daljši spodnji kot vrat Damirja Botonjića. Ta je bil največji "krivec" za drugi zadetek gostov, saj je v 39. minuti predložek Dragana Ovćine preusmeril v lastno mrežo. V 51. minuti je semafor kazal že 3:0. Potem ko je strel Uroša Smoleja Botonjić odbil, je "odbitek" v mrežo pospravil Redžić. Olimpija je častni zadetek dosegla v 70. minuti. Po prekršku nad Milanom Andjelkovićem je enajstmetrovko izkoristil Dare Vršič.

Lendavčani do zmage z deseterico
Nafta je v obračunu s Koprom dobila, kar je želela, a je na njihovo "žalost" enako uspelo tudi Triglavu v Ljubljani. Pritisk Lendavčanov je sadove obrodil že v 34. minuti, ko je odbito žogo Simon Pavel s polvolejem poslal v mrežo za levo vratnico. Gostje so sedem minut pozneje izenačili. Gregor Balažic je zrušil prodirajočega Davida Bunderlo, si prislužil rdeči karton, hkrati pa je sodnik Peter Šart dosodil še enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Ivica Guberac. Kljub igralcu manj so domači dosegli zmago, saj je v sodnikovem podaljšku Zoran Lesjak zadel z enajstmetrovke, ki jo je priboril Rade Jovanović.

Primorje dvakrat v polno v dobri minuti
Odpisano Primorje je s 3:2 odpravilo Celje v gosteh. Srečanje ni odločalo o ničemer, osrednje ime dvoboja pa je bil dvakratni strelec Mark Božič. Obračun se je prelomil v 30. minuti, ko sta zapored zadela Tim Lo Duca in Božič.

Novogoričani in Velenjčani tresli vrata
Srečanje med Hitom Gorico in Rudarjem se je končalo brez zadetkov, s čimer so zadovoljnejši domači, saj so ubranili 5. mesto. Mreži se nista zatresli, sta se pa zato okvira vrat. Pri domačih sta vratnici zadela Vito Plut in Sandi Arčon, pri gostih pa Dragan Ćadikovski in Denis Grbić.