Javi Martinez je blestel v torek v Liverpoolu, tokrat pa je dosegel edini zadetek na Allianz Areni. Foto: EPA

Zadnjeuvrščeni Nürnberg je odščipnil dve točki Borussii v ponedeljek (0:0) in boj za naslov prvaka se je razplamtel. Bavarci, ki so imeli jeseni ogromne težave, so že v torek v Liverpoolu prikazali najboljšo predstavo sezone, tokrat pa so se dolgo mučili z žilavo Hertho.

V prvem polčasu so Berlinčani z disciplinirano igro mrežo ohranili nedotaknjeno. Najlepšo priložnost je imel Joshua Kimmich, ki je po četrt ure streljal mimo vrat. Davie Selke in Salomon Kalou sta bila nevarna za vrata Manuela Neuerja.

Sodnik Harm Osmers je takoj potegnil rdeči karton po neumnosti Karima Rekika. Foto: Reuters

Na začetku drugega polčasa je vstopil Thiago Alcantara, ki je takoj poživil igro serijskih nemških prvakov. V 56. minuti je imela Hertha najlepšo priložnost na tekmi, ko je Kimmich tik pred golovo črto odbil poskus Selkeja.

Martinez unovčil veliko napako Jarsteina
Odločitev je padla v 62. minuti, ko je James Rodriguez izvajal kot z desne strani, vratar gostov Rune Jarstein je zaplaval v prazno, Javi Martinez pa je z glavo preusmeril žogo v mrežo. Slaba novica za Nika Kovača je nova poškodba Kingsleyja Comana, ki je bil na zelenici le osem minut, potem ko je zamenjal Francka Riberyja. Z zelenice je odšepal zaradi poškodbe stegenske mišice.

Velika neumnost Rekika
Hertha je skušala v zadnje četrt ure zaigrati napadalneje, a je branilec Karim Rekik šest minut pred koncem naredil veliko neumnost. Najprej je podrl Roberta Lewandowskega, ko se je Poljak pobral, pa ga je z roko še udaril po glavi. Sodnik Harm Osmers je bil blizu dogodka in takoj je povlekel rdeči karton.

18-letni Jadon Sancho je najboljši igralec Borussie v spomladanskem delu. Foto: Reuters

Borussia na krilih izjemnega Sancha do pomembne zmage
Ne nedeljski večerni tekmi je bila vodilna Borussia pod velikim pritiskom. Farmacevti so bili v uvodne pol ure precej bolj nevarni, a niso zadeli. V 30. minuti je Jadon Sancho iz kota podal pred vrata, kjer je Dan Axel Zagadou z levico zatresel mrežo. Sedem minut zatem je izenačil kapetan Bayerja Kevin Volland z natančnim strelom z levico z roba kazenskega prostora. Veselje gostov se še ni poleglo, ko je Borussia znova povedla. Sijajni najstnik Sancho je velemojstrsko zadel z 12 metrov z volejem po podaji Abdouja Dialla.

Na začetku drugega polčasa je Bayer pritisnil, po uri igre pa je Borussia povišala na 3:1. Achraf Hakimi je z desne strani podal pred vrata, žoga se je dvakrat odbila in prišla naravnost na rob kazenskega prostora, kjer jo je Mario Götze z desnico pospravil v mrežo. Zadetek Paca Alcacerja za 4:1 je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Četrt ure pred koncem je Jonathan Tah znižal z glavo s šestih metrov po natančni podaji Juliana Brandta s prostega strela.

Rezervist Admir Mehmedi je bil junak na Borussia Parku. Foto: Reuters

Joker Mehmedi blestel v Mönchengladbachu
Borussia iz Mönchengladbacha, ki je bila dolgo hit sezone, je popolnoma popustila. Izbranci Dieterja Heckinga so doživeli drugi zaporedni poraz doma. Wolfsburg je odnesel tri točke z Borussia Parka (0:3). V drugem polčasu je dvakrat zadel Admir Mehmedi, ki je vstopil šele v 64. minuti.