Thomas Müller, ki se je v sredo v Kielu razjezil na novinarko televizijske postaje ARD, je priigral tri točke Bayernu, ki je kljub neprepričljivim predstavam utrdil vodstvo na lestvici. Foto: Reuters

Po šokantnem izpadu v nemškem pokalu v Kielu po streljanju enajstmetrovk v sredo zvečer so bile vse oči uprte v zasneženo Allianz Areno. Freiburg je prišel zelo samozavestno v München, saj je nanizal pet zaporednih zmag.

Trener evropskih prvakov Hansi Flick je na igrišče poslal udarno postavo, ki je igrala tudi na finalni tekmi Lige prvakov proti PSG-ju 23. avgusta v Lizboni. Seveda je Thiago Alcantara vmes odšel v Liverpool, Benjamin Pavard pa je tokrat zaigral v obrambi, Joshua Kimmich se je preselil na sredino igrišča.

Lewandowski postavil rekord jesenskega dela
Vroče je bilo že v 5. minuti, ko je branilec Manuel Gulde z roko blokiral strel Roberta Lewandowskega. Videosodnik se presenetljivo ni odločil za najstrožjo kazen, saj roka ni bila v naravnem položaju, ampak visoko dvignjena.

Nils Petersen, ki je v sezoni 2011/12 igral za Bayern, je izenačil na 1:1, zelo blizu pa je bil tudi zadetku za 2:2. Foto: Reuters

Pritožb ni bilo in že v 7. minuti je Bayern povedel. Thomas Müller je v kazenskem prostoru sijajno zaposlil Lewandowskega, ki je z levico zatresel mrežo. Poljak je najboljši strelec Bundeslige z 21 zadetki, kar je rekord jesenskega dela, ki se bo končal v sredo.

Petersen izenačil s prvim dotikom žoge
Freiburg je v nadaljevanju hitro našel pravi ritem. Po uri igre je priznani trener Christian Streich opravil trojno menjavo. Vstopil je tudi napadalec Nils Petersen, ki je takoj stekel v kazenski prostor Bayerna in izenačil s prvim dotikom žoge. Po podaji iz kota je Nicolas Höfler z glavo podaljšal žogo, Petersen pa jo je iz bližine z glavo poslal prek golove črte. Manuel Neuer je žogo odbil pol metra za črto.

Müller izkoristil podajo Saneja
Odločitev je padla četrt ure pred koncem, ko je Leroy Sane v kazenskem prostoru lepo zaposlil Thomasa Müllerja. Vezist je z natančnim strelom z desno nogo zatresel mrežo.

Tresla se je prečka, točke pa so ostale v Münchnu
V zadnjih minutah so gostje močno pritisnili. Kapetan Christian Günter je v 91. minuti ušel po levi strani in podal do osamljenega Petersena, ki je z 12 metrov z močnim strelom stresel prečko. Očistil je sneg, ki se je nabral na okviru vrat, Neuer in soigralci pa so si lahko pošteno oddahnili.

Levan Öztunali je poskrbel za presenetljivo vodstvo Mainza. Novi trener Bo Svensson je uspel dvigniti ekipo. Foto: Reuters

Wolfsburg odščipnil dve točki Leipzigu
Rdeči biki
so odlično začeli, že v 5. minuti je za vodstvo poskrbel Nordi Mukiele po podaji Emila Forsberga. Volkovi so prišli do preobrata še v prvem polčasu. Izjemni napadalec Wout Weghorst je v 22. minuti izenačil z glavo, Renato Steffen pa v 35. minuti zadel z levico z roba kazenskega prostora.

V nadaljevanju so gostje izvlekli vsaj točko, potem ko je po nenavadni akciji s številnimi odbijanji pred golom žogo čez črto potisnil Willi Orban v 54. minuti. Kevin Kampl je bil na zelenici do 78. minute.

Gol Haalanda razveljavljen
Borussia je prejšnji teden blestela na derbiju v Leipzigu (1:3). Tokrat je bila neprepoznavna, saj je imel Mainz (pred 16. krogom je bil na zadnjem mestu) več priložnosti.

Že v 2. minuti je ostrostrelec Erling Haaland zatresel mrežo, a se je oglasil videosodnik in razveljavil gol zaradi prepovedanega položaja.

Marco Reus je z enajstih metrov streljal mimo vrat. Foto: Reuters

Reus z bele točke streljal mimo vrat
V drugem polčasu je Mainz celo povedel z zadetkom Levina Öztunalija, ki je v 57. minuti preigral Matsa Hummelsa in z izjemnim strelom z levo nogo z 20 metrov poslal žogo v mrežo.

Po uri igre je trener Edin Terzić vse stavil na napad. Vstopil je 16-letni biser Youssoufa Moukoko. V 73. minuti mu je spretno uspelo zadržati žogo v polju in jo je z leve strani spravil pred vrata. Branilci Mainza je niso uspeli izbiti, Thomas Meunier pa je z močnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil.

Gostje so bili šokirani. Alexander Hack je v naslednji akciji spotaknil Meunierja v kazenskem prostoru. Kapetan Marco Reus si je nastavil žogo na belo točko, a je zgrešil vrata, čeprav se je vratar Robin Zentner vrgel v napačno smer.

Luka Jović in Filip Kostić sta sijajno izpeljala dva protinapada. Srba želita popeljati Eintracht v evropska tekmovanja v naslednji sezoni. Foto: Reuters

Sanjska vrnitev Jovića v Frankfurt
Eintracht je ugnal Schalke s 3:1. Po uri igre je bil izid še izenačen 1:1. Trener gostiteljev Adi Hütter je v igro poslal Luko Jovića. Odlični napadalec se je vrnil v Frankfurt, kjer bo do konca sezone igral kot posojeni igralec madridskega Reala.

Le deset minut je potreboval Jović za prvi zadetek, podal je Filip Kostić. V 91. minuti je udarna naveza izvedla še en bliskovit protinapad in Jović je z desnico postavil končni izid. Sanjski debi Srba, ki se v Bundesligi zares odlično znajde.

Union še naprej preseneča
Že v petek so nogometaši berlinskega Uniona dosegli novo veliko zmago, ko so z 1:0 premagali Bayer Leverkusen. Dve minuti pred koncem je po protinapadu odločil Cedric Teuchert.