Celjani kljub občutni premoči niso izkoristili priložnosti za zmago. To je lahko v boju za naslov usodno. Foto: www.alesfevzer.com

Celjanom, ki so prejšnje tri tekme proti Triglavu v tej sezoni gladko dobili s skupno razliko v golih 15:0, tokrat ni uspelo streti odpora Gorenjcev in z zmago Olimpiji na vrhu lestvice pobegniti na dve točki prednosti.

Triglav je po treh gladkih porazih proti Celju v tej sezoni osvojil prvo točko. Kranjčani so bolj ali manj obsojeni na deveto mesto, tako da bodo za obstanek med elito igrali z Gorico. Foto: www.alesfevzer.com

Milanović že v 2. minuti ohladil Celjane
Kranjčani so odlično začeli srečanje v Celju, saj so povedli že v 2. minuti. Marten Wilmots je s prostega strela z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je visoki Milan Milanović žogo z glavo poslal pod prečko nemočnega Matjaža Rozmana.

Domači so se po hladni prhi hitro pobrali in nizali nevarne akcije pred vrati gostov. A Triglav je odbil vse napade, tako da je kljub veliki terenski premoči Celja (posest žoge 71:29) ostalo pri vodstvu gostov ob odmoru.

Koritnik zadel po 10 sekundah nadaljevanja
Celjani so fantastično odprli drugi del. Rezervist Gašper Koritnik je namreč po vsega desetih sekundah izenačil. Koritnik je v kazenskem prostoru lepo sprejel globinsko podajo Daria Vizingerja, nato pa s strelom iz obrata med nogama matiral Jalna Arka. V 52. minuti je imel veliko priložnost še Vizinger, a se je izkazal Arko.

Kranjčani Celjanom odščipnili dve točki

Prvenec Roglja za novo vodstvo Kranjčanov
In kdor ne da, dobi. V 55. minuti je Aleš Mertelj s podajo v kazenski prostor v ogenj poslal Žana Roglja, ki je ušel domači obrambi in s strelom po tleh matiral Rozmana. To je bil sploh prvi prvoligaški zadetek Roglja.

Kadušić izenačil po podaji Lotriča
Celjani so še drugič izenačili v 64. minuti. Mitja Lotrič je podal iz kota, na drugi vratnici pa je žogo v mrežo pospravil Advan Kadušić. Do konca je sledil velik pritisk Celja, a je obramba gostov vzdržala.

"Smrtna priložnost" Vizingerja
V 86. minuti je Dario Vizinger sam pritekel pred Arka in sprožil čez vrata, tako da je ostalo pri remiju. Končna statistika: posest žoge 70:30, streli v okvir vrat 10:3 – vse za Celjane.

Veselje Mariborčanov po vodilnem golu Luke Zahovića. Predtem je Amir Dervišević stresel vratnico. Foto: www.alesfevzer.com

Mariborčani slavili v Stožicah
Na uvodni tekmi kroga je Maribor v Stožicah s 3:0 ugnal Bravo. Vijoličasti so povedli v 53. minuti. Martin Milec je prodrl po desni strani in poslal predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je osamljeni Luka Zahović s kakšnih desetih metrov z glavo zatresel mrežo. Mariborčani so vodstvo povišali v 69. minuti. Rudi Požeg Vancaš in Rok Kronaveter sta na levi strani izigrala obrambo domačih, Kronaveter je podal v sredino, kjer je Marcos Tavares "s prve" z diagonalnim strelom poslal žogo za hrbet Igorja Vekića. Tavares je zabil že 155. gol v slovenski ligi. Zmago gostov je v 82. minuti potrdil Grega Bajde, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Še končna statistika: posest žoge 55:45, streli 21:9, v okvir vrat 11:3 – vse za Maribor.

Jakirović: Po prvem golu je bilo veliko lažje igrati
"Ni lahko premagati Brava, ki ima za sabo zelo dobro sezono. V prvem polčasu smo začeli dobro, mislili smo, da bomo vodili z 1:0, nato pa smo si štirikrat, petkrat slabo podali na sredini igrišča in oživeli Bravo. Tedaj smo bili v nevarnosti, a smo se izvlekli. Pred drugim polčasom smo se dogovorili, da moramo bolj nadzorovati tekmo in biti stabilnejši. Vedeli smo, da bo po prvem zadetku veliko lažje igrati. To se je tudi zgodilo. Z menjavami smo še dvignili ritem, bolje smo igrali proti naprej,"
je po zmagi povedal trener Maribora Sergej Jakirović.

Preostale tri tekme bodo v četrtek, ko bo ob 20.30 na sporedu obračun Mura – Olimpija, ki si ga boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.