Olimpija je v 6. krogu dosegla šesto zmago brez prejetega zadetka. Koper ima štiri zmage in dva poraza, v 2. krogu je izgubil še v gosteh pri Bravu z 1:0. Prejšnjo soboto je doma kar s 5:0 premagal Kalcer Radomlje.

Tekma pred lepo napolnjenimi tribunami (zbralo se je 3600 gledalcev) je postregla s kar nekaj priložnostmi na obeh straneh. Poleg Sešlarja je z nekaj obrambami nase znova opozoril tudi vratar Ljubljančanov Matevž Vidovšek. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 6:6 (v prvem polčasu 3:5), v posesti žoge pa 48:52 odstotkov.

20-letni Svit Sešlar je zadel četrtič in petič v prvi ligi, drugič in tretjič v letošnji sezoni. Med strelce se je vpisal že pred dvema tednoma na derbiju v Mariboru (0:2). Foto: www.alesfevzer.com

Sešlar je že v 10. minuti poskusil s strelom iz bližine, a močno z desne strani, Adnan Golubović pa se je dobro postavil ob bližnji vratnici. Obranil je tudi strel Maria Kvesića v 15. minuti.

Koprčani, pri katerih ni bilo Žana Žužka, ki odhaja k Bariju v drugo italijansko ligo, so prvič resneje zapretili v 22. minuti. Po predložku z leve strani je najboljši strelec prvenstva Andrej Kotnik (pet zadetkov) streljal z glavo, z imenitno obrambo pod prečko pa se je izkazal Vidovšek.

V 36. minuti je vodilna ekipa lige povedla. Po lepi akciji Timija Maxa Elšnika in Mustafe Nukića, ki je podal brez ustavljanja žoge, je s 15 metrov streljal Sešlar in žogo ob vratnici poslal v mrežo.

Zapravljene priložnosti Kopra po odmoru

V drugem polčasu so Koprčani zaigrali podjetneje, v 54. minuti je Luka Vešner Tičić poskusil iz bližine, a je bil Vidovšek znova na mestu. V 57. minuti je po samostojnem prodoru z desne strani s 17 metrov po tleh streljal Kaheem Parris, toda za malenkost zgrešil cilj.

Naslednji, ki je preizkusil Vidovška, je bil v 72. minuti Bede Osuji, v 83. pa še Vešner Tičić. Anis Jašaragić je tudi zgrešil v 90. minuti, tri minute pozneje pa je Sešlar zapečatil usodo domače vrste, ko se je po globinski podaji rezervista Ruia Pedra izognil prepovedanemu položaju in v kazenskem prostoru spodkopal žogo čez Golubovića.

Ko so se Koprčani in Ljubljančani predtem nazadnje srečali 24. aprila, so gostitelji zmagali z 1:0 in štiri kroge pred koncem pretekle sezone zeleno-bele dokončno izločili iz boja za naslov prvaka.

Sešlar zrežiral zmago vodilne Olimpije na Bonifiki

Bravo na šestih tekmah dosegel samo en zadetek

Mura je v Spodnji Šiški zmagala drugič v sezoni, potem ko je na tekmi z malo priložnosti zmagoviti zadetek dosegla v 85. minuti. Bravo, ki je doživel peti poraz in četrtega zapored, je še naprej neučinkovit. Na šestih tekmah je zadel samo enkrat, tokrat pa v 83. minuti ni unovčil 11-metrovke.

Mura, ki je pogrešala bolnega kapetana Žigo Kousa, je bila v uvodne pol ure prvega polčasa nevarnejša, zadnje četrt ure pa je pripadlo gostiteljem. V drugem polčasu je v 48. minuti napadalec Sobočanov Dardan Shabanhaxhaj zadel prečko, Matic Maruško pa je v 79. minuti za malenkost zgrešil Bravova vrata.

Deset minut pred koncem je Kai Cipot v kazenskem prostoru odrinil Martina Kramariča, a je strel z bele pike neuspešno izvedel Žan Trontelj. Žogo je poslal v prečko. Kmalu je sledila kazen, ko je svoj četrti gol sezone dosegel Mirlind Daku, ki je po predložku z desne strani Matijo Orbanića premagal s sijajnim strelom z glavo s približno 10 metrov.