Pedro je z izjemno samostojno akcijo dosegel vodilni zadetek za Chelsea. Foto: Reuters

Na Stamford Bridgeu se je stolček že zelo tresel trenerju Mauriziu Sarriju. Vratar Kepa Arrizabalaga je v nedeljo na finalni tekmi ligaškega pokala na Wembleyju proti Manchester Cityju zavrnil menjavo tik pred koncem podaljška. Sarri ga je tokrat posadil na klop, branil je Willy Caballero, ki bi v nedeljo moral braniti strele z bele točke, a menjave nato ni bilo.
Modri so bili zares motivirani na londonskem derbiju. Gonzalo Higuain je že v šesti minuti z roba kazenskega prostora stresel vratnico. V predzadnji minuti prvega dela se je tudi na drugi strani tresel okvir vrat, Harry Winks je zadel prečko.

Prava mojstrovina Pedra
Na začetku nadaljevanja je Chelsea močno pritisnil. Zadetek Higuaina v 54. minuti je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Tri minute zatem je Pedru v polnem šprintu na desni strani uspelo preigrati Tobyja Alderweirelda, žogo si je nastavil na levo nogo in jo med nogama vratarja Huga Llorisa poslal v mrežo ob bližnji vratnici. Prava mojstrovina Španca.

Kieran Tripper se je lahko prijel le za glavo. V slogu najboljših napadalcev je poslal žogo mimo vratarja Huga Llorisa v lastno mrežo. Foto: Reuters

Neverjeten avtogol Trippierja
Harry Kane je zapravil najlepšo priložnost za izenačenje. Odločitev je padla šest minut pred koncem, ko je Olivier Giroud z glavo podaljšal žogo proti kazenskemu prostoru gostov, Kieran Trippier je neoviran poslal žogo proti vratarju Llorisu. Francoski čuvaj mreže je zapustil vrata in ni se mu več uspelo vrniti. Neverjeten avtogol na Stamford Bridgeu. Takšnega nesporazuma v Premier ligi ni bilo že kar nekaj časa.

Sarri: Lahka odločitev, da sem pustil Kepo na klopi
"Znova smo prikazali zelo dobro predstavo. Podobno je bilo tudi v nedeljo v finalu ligaškega pokala, ko pa nismo dosegli pravega izida. Tokrat so bile tri točke res nujne. Zelo lahka odločitev je bila, da sem pustil Kepo na klopi. Naredil je veliko napako v nedeljo na Wembleyju. Mi smo ekipa, ne pa 25 posameznikov. Kepa bo branil v prihodnjih tednih. Sporočilo je bilo jasno, prejela ga je celotna garderoba. O tem zdaj ne bom več govoril, moramo iti naprej. Mislim, da je moj položaj trenutno precej boljši, kot pišejo časopisi zadnje dni. Še vedno se borimo za preboj med najboljše štiri. Tudi Tottenham še lahko ujamemo na tretjem mestu, saj zaostajamo sedem točk in imamo še tekmo manj," je pojasnil Sarri.

Chelsea je izgubil le eno od 33 tekem proti Tottenahmu na Stamford Bridgeu. Izbranci Mauricia Pochettina so izgubili drugič zapored in zaostajajo za vodilnim Liverpoolom že devet točk. Obeta se ogorčen boj za tretje in četrto mesto, ki vodita v Ligo prvakov. Arsenal je odpravil Bournemouth s 5:1 in zaostaja za Tottenhamom še štiri točke. Manchester United je odnesel tri točke s Selhurst Parka (1:3). Romelu Lukaku je dvakrat zatresel mrežo Crystal Palacea.

Sadio Mane je že v uvodnih 20 minutah potopil Watford na Anfieldu. Foto: Reuters

Mane ekspresno zatrl vse upe Watforda
Liverpool je že 35 tekem prvenstvenih zapored neporažen na Anfieldu. Mrežo Watforda je že v 9. minuti našel Sadio Mane z glavo po natančnem predložku Trenta-Alexandra Arnolda z desne strani. Enajst minut zatem je Alexander Arnold znova podal v kazenski prostor, Mane si žoge ni najbolje zaustavil, a jo je nato velemojstrsko s peto z enajstih metrov poslal v mrežo.

V 66. minuti je Divock Origi preigral dva igralca Watforda na levi strani in žogo ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Steber obrambe Virgil van Dijk je bil v razmaku treh minut dvakrat natančen z glavo za končnih 5:0. Precej težja naloga čaka izbrance Jürgena Kloppa v nedeljo, ko je na sporedu derbi Merseyside z Evertonom na Goodison Parku.

Romelu Lukaku je zrežiral zmago rdečih vragov na Selhurst Parku. Foto: Reuters

Agüero odločil z bele točke
Manchester City je premagal West Ham z 1:0. Odločitev je padla v 57. minuti, ko je Felipe Anderson v kazenskem prostoru podrl Davida Silvo. Sergio Agüero je z bele točke poslal Lukasza Fabianskega v napačno smer.