Lucas Vazquez (levo) je presenetil tudi soigralce, ko je z glavo odločil tekmo na stadionu Mendizorroza. Foto: EPA

Kraljevi klub ni blestel. Imel je več posesti, a si ni priigral veliko lepih priložnosti za zadetek. V 55. minuti je kapetan Nacho Rodriguez od zadaj pokosil Samuja Omorodiona. Zadel ga je v ahilovo tetivo, a se je sodnik Isidro Diaz de Mera Escudero najprej odločil za rumeni karton. Hitro se je oglasil videosodnik, po ogledu posnetka ob stranski črti pa je glavni delivec pravice pokazal rdeči karton.

Varovanci Carla Ancelottija so z deseterico pritiskali, a vse je že kazalo, da se bo tekma končala brez zadetkov. V 92. minuti je po podaji Tonija Kroosa iz kota z glavo zadel Lucas Vazquez. 173 cm visoki nogometaš je zagotovil tri točke.

Pezzella odščipnil Gironi dve točki
Girona je imela v izenačenem obračunu proti sedmouvrščenemu Betisu nekaj več posesti, ekipa iz Seville pa je imela nekoliko lepše priložnosti. Vseeno je dolgo časa kazalo na zmago Girone, potem ko je v 39. minuti z bele točke zadel Artem Dovbik. V 88. minuti je nato izenačil German Pezzella.

Barcelona šele deset minut pred koncem do zmage nad zadnjo Almerio
Nogometaši Barcelone so se morali krepko potruditi za zmago proti zadnjeuvrščenemu moštvu. Almerio so premagali s 3:2, odločilni zadetek je po podaji Roberta Lewandowskega iz bližine dosegel Sergi Roberto v 83. minuti.

Barcelona je trikrat povedla. Uvodni zadetek je po odbiti žogi prav tako od blizu dosegel Raphinha (33.), drugega pa z glavo Sergi Roberto (60.), oba sta bila dosežena po izvajanju kota.

Sergi Roberto je takole zadel za zmago in prvič v karieri za Barcelono na eni tekmi dosegel dva gola. V 94. minuti mu je hat-trick preprečila prečka. 31-letnik za člansko moštvo igra že vse od leta 2010, v vseh tekmovanjih je za blaugrano zbral več kot 350 nastopov. Foto: EPA

Gostje, ki so po 18 tekmah še brez zmage in pri zgolj petih točkah, so izenačili v zaključku prvega polčasa prek Lea Baptistaa in v 71. minuti po nesporazumu Ronalda Arauja in vratarja Inakija Pene, ko je zadel Edgar Gonzalez.

V prvem polčasu so Katalonci v okvir vrat sprožili pet strelov, a le enkrat zatresli mrežo. Skupno število strelov je bilo 30:10, v okvir vrat pa 11:5.

Barca je po 11. zmagi pri 38 točkah, še pred koncem prve polovice prvenstva pa je prejela več zadetkov (21) kot v celotni prejšnji sezoni. To je hkrati njena prva zmaga po treh tekmah. V La ligi je doma izgubila proti Gironi (2:4), nato v zadnjem krogu Lige prvakov v Antwerpnu (3:2), v soboto pa je v Valencii remizirala z 1:1.

Naslednjo tekmo bo odigrala 4. januarja v gosteh pri Las Palmasu.