Vinicius in Benzema sta si izmenjala podaji za zadetka, ki sta prinesla Madridčanom zmago na Mestalii, kjer Real ne zmaguje ravno pogosto. Foto: Reuters

Valencia je po golu Huga Dura v 66. minuti, ko je z diagonalnim strelom matiral obrambo Madridčanov, držala vajeti igre, a nato se jim je zalomilo v končnici. Real Madrid je znova pokazal, da letos zanj ni izgubljenih tekem.

Najprej je Benzema podal do Viniciusa, katerega strel se je delno odbil in spremenil smer ter končal v mreži gostiteljev. Čez dve minuti je Brazilec z leve strani poslal natančen predložek, kjer je Francoz z glavo prehitel vratarja Giorgija Mamardišvilija in mreža Valencie se je strela še drugič v treh minutah.

Grenak prvi poraz netopirjev v letošnjem prvenstvu in sladka zmaga po preobratu za beli balet, ki se je s 13 točkami sam zavihtel na vrh ligaške lestvice.

Jalova premoč Atletica proti Athleticu

Atleti so imeli na koncu največ dela s sodnikom Jesusom Gilom Manzanom, čeprav bi morali priznati, da tokrat res niso imeli naravnanih nog. Foto: Reuters

Vodilnemu klubu do 5. kroga in branilcu naslova prvaka Španije ni uspelo streti trmastih Baskov. Derbi 5. kroga dveh neporaženih klubov Atletico – Athletic ni prinesel golov, Jan Oblak pa za nedotaknjeno mrežo ni potreboval niti ene obrambe.

Obračun na Wandi Metropolitano so zaznamovali nenatančni poskusi strelov – 14:6 za Madridčane, a kaj ko so samo gostitelji na koncu zmogli vsega dva strela v okvir Baskov, medtem ko so gostje ostali brez natančnega poskusa v Oblakova vrata.

Jalova pobuda je prilivala ogenj na nestrpnost Atleticovih igralcev, krona tega pa je bil nepotrebni prekršek Joaa Felixa za drugi rumeni karton v 78. minuti, ravno ko je bilo obleganje vrat Bilbaa na vrhuncu. Tudi z igralcem manj so domači rdeče-beli pritiskali in poskušali ukaniti gostujoče rdeče-bele.

Sodnik piskal konec, ko je imel Cunha prosto pot proti golu

Na koncu jih je s prezgodnjim sodnikovim žvižgom ustavil še glavni sodnik Jesus Gil Manzano, kar je še dodatno razbesnelo tako atlete kot trenerja Diega Simeoneja. Sodnik je prekinil akcijo, ko je ravno slovenski vratar z dolgo podajo našel Cunho, ki je imel pred seboj samo še nasprotnega čuvaja mreže Unaia Simona.

Radamel Falcao se je po osmih letih vrnil v Španijo in zabil za svoj novi klub po vsega 10 minutah igre. Foto: EPA

Debi Tigra z golom za visoko zmago Raya

Razplet tekme pomeni tudi več pozornosti za drugi oz. tretji madridski klub. Rayo Vallecano je s kar 3:0 premagal Getafe, klub iz južnega satelitskega somestja španske prestolnice. Pri tem je končni izid v 81. minuti postavil Radamel Falcao, ki je ravno danes šele debitiral za tradicionalno delavski klub Madrida. 35-letni Kolumbijec je bil nekoč strah in trepet vratarjev v Španiji in po Evropi, po seriji poškodb in menjav klubov, pa je z golom hitro podkrepil napovedi, da Tiger še ni rekel zadnje.