Lionel Messi seveda ni mogel biti zadovoljen s predstavo Barcelone. Foto: AP

Nogometaši blaugrane so imeli v zadnjih letih na stadionu Ciutat de Valencia že večkrat težave, saj so tam na prejšnjih štirih gostovanjih klonili kar trikrat – dvakrat v La ligi in enkrat v španskem pokalu.

Vodilni Atletico Madrid, ki se je z Barco v soboto na Camp Nouu razšel brez zadetkov, se bo v sredo pomeril z Realom Sociedadom, tretjeuvrščeni Real Madrid pa bo v četrtek gostoval v Granadi.

Atletico ima 77 točk, Barcelona s tekmo več 76, Real pa 75.

Messi in Pedri za vodstvo z 2:0

Katalonci so dobro začeli tekmo in si že v uvodnih petih minutah priigrali dve veliki priložnosti. V 25. minuti so povedli z zadetkom Lionela Messija (29. gol v sezoni) po predložku Jordija Albe z leve strani. Argentinec je lepo zadel s polškarjicami. Devet minut pozneje je po akciji Ousmaneja Dembeleja iz bližine na 2:0 povišal Pedri.

Levante kaznoval napake v obrambi

Varovanci Ronalda Koemana so vodstvo zapravili v treh minutah po četrt ure drugega polčasa. V 57. minuti je Gonzalo Melero znižal z glavo, v 59. minuti pa je po napaki Messija Jose Luis Morales izenačil z volejem z levico.

Leo se je odkupil pet minut zatem, saj je začel akcijo, iz katere je Dembele z močnim strelom z desnico z roba kazenskega prostora zatresel mrežo za novo prednost gostov. Ta je zdržala do 83. minute, ko sta bila premalo zbrana rezervist Sergino Dest in Gerard Pique, Sergio Leon pa je postavil končni izid 3:3.

Barca bo v naslednjem krogu gostila Celto in prvenstvo končala v gosteh pri Eibarju. Atletico bo doma igral še z Osasuno in v gosteh z Valladolidom, Real bo v 37. krogu gostoval pri Athleticu v Bilbau, v 38. pa gostil Villarreal.