Valterja Birso v sredo čaka najprestižnejša klubska tekma v karieri, medtem ko je njegov sokrajan Tim Matavž kot rezervist uspešno odgovoril na selitev iz začetne enajsterice. Foto: MMC RTV SLO
Robi Koren
Ali je Robert Koren uročil Hull City? Po njegovem prihodu "tigri" še niso zmagali, ob enem remiju so doživeli kar štiri poraze z razliko v golih 2:11. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Desetdnevna odsotnost v uvodnem delu sezone je bila voda na mlin tekmecem Slovencev v tujih klubih, saj je le šesterica ta konec tedna odigrala celotno tekmo. Najzadovoljnejši je lahko Boštjan Cesar, ki je Chievu pripomogel še k drugi zmagi, s čimer so "oslički" edini s stoodstotnim izkupičkom v Serie A.

"Sarma" zaman ubranil enajstmetrovko
Mešanih občutkov je Samir Handanovič, ki je pri 1:1 Samuelu Eto'oju najprej ubranil strel z bele točke, a je žoga prišla nazaj do Kamerunca, ki mu ni bilo težko zadeti za končnih 2:1 za Inter. Obramba in gol sta vidno razburila sicer mirnega "Sarmo", a se je do srečanja z novinarji že pomiril.

"Žoge sem se samo dotaknil, toda ta je šla naravnost na njegovo nogo, zaradi česar mu ni bilo težko zadeti. Težko se je pobrati, potem ko zapovrstjo dobro odigraš dve tekmi, a ju izgubiš. Moramo biti bolj konkretni, saj je zdaj na vrsti Juventus," je prvi vratar Udineseja usmeril misli proti nedeljskemu obračunu s "staro damo".

Hiter in spodbuden debi "Mariborčanov"
Kljub le dvema dnevoma treninga z novim moštvom sta Armin Bačinovič in Josip Iličič že dočakala debi v dresu Palerma. Sicilijanci so v Brescii že zaostajali z 1:3, maloštevilno vezno linijo pa sta tako razbremenila Slovenca, ki v četrtek sicer ne bosta mogla pomagati v Evropski ligi. Bačinovič je v 68. minuti zamenjal Fabia Liveranija, "Jojo" pa deset minut pozneje Giulia Migliacca. Na koncu je Iličič s strelom z razdalje skorajda ogrozil zmago Brescie (3:2).

Trenerjev izziv Matavžu
Ko se je Tim Matavž vrnil v Groningen, je zvedel, da trener Peter Huistra razmišlja o menjavi v konici napada, ki je bila na začetku sezone rezervirana za visokega Šempetrčana. Potem ko je bil izid 0:0, Utrecht pa boljši tekmec, je Matavž vstopil v igro v 67. minuti in drugič zapored poskrbel za zmagovito potezo "ponosa severa".

V 84. minuti je slovenski napadalec prodrl v kazenski prostor, pri čemer ga je nasprotni kapetan Silberbauer podrl s hrbta. Kazenski strel je v zmagoviti gol zanesljivo pretvoril Andreas Granqvist. Groningen po petih krogih z 11 točkami in še brez poraza zaseda visoko četrto mesto.

Birsa v sredo na San Siru
Ta teden se začenjajo skupinski deli evropskih tekmovanj, kjer bo osrednja vloga pripadla Valterju Birsi, ki bo letošnji slovenski predstavnik v Ligi prvakov. Najbolj razpoloženega igralca z obračunov s Severno Irsko in Srbijo v sredo čaka obračun Auxerrja z Milanom na San Siru.

Robert Koren (c)Hull City (ANG II)Cardiff City - Hull City 2:0vso tekmo/
Aleksander RadosavljevičADO den Haag (NIZ)Den Haag - Graafschap 2:2od 46. minute/