Glenn Cosey je bil z 31 točkami najboljši strelec tekme. V prvem polčasu je (ob metu za tri točke 4/5) dosegel 14 točk, v tretji četrtini je dodal 10 točk. Foto: Cibona/Ivan Santro

Ivan Novačić (16 točk, od tega 12 v prvem polčasu) je 41 sekund pred koncem dosegel koš za vodstvo 67:65, Shane Gibson pa je s črte prostih metov povišal na 69:65. Po košu Ivana Ramljaka in le enem zadetem prostem metu Tonija Katića se je gostom ponudila priložnost za podaljšek, toda Paolo Marinelli je zgrešil met za tri točke.

Cosey z indeksom 34
Najboljši igralec Cibone je bil z 19 točkami in 6 skoki (v manj kot 18 minutah) Filip Bundović. Pri Krki je blestel Glenn Cosey z 31 točkami in petimi skoki (indeks 34), ki pa ni imel pravih pomagačev. Drugi strelec Krke je bil tako Marko Jošilo z osmimi točkami.

Ob polčasu je bilo 40:28 za zagrebško moštvo, ki je že po prvi četrtini vodilo za deset točk (22:12) in si priigralo že 18 točk zaloge.

Krkin niz 13 točk
V tretji četrtini je Krka popolnoma ustavila Cibono, ki je v desetih minutah zmogla le šest točk. Če je bilo v 25. minuti še 44:35, je semafor v 29. minuti kazal 44:48, v tem nizu pa je Cosey dosegel osem točk.

Odločilna četrtina se je začela s 46:48, Krka je večji del držala majhno prednost, vendar zadnjih 100 sekund ni odigrala najbolje.

Novomeško ekipo so pokopale tudi izgubljene žoge (18). Nenavadno je, da je Krka metala le štiri proste mete. Center Marvin Jones ob debiju v šestih minutah ni dosegel nobene točke.

V naslednjem krogu bo Krka v soboto gostila Igokeo.