Ni še jasno, kako resna je poškodba Drewa Breesa Foto: Reuters

Ta se je poškodoval že v drugem napadu, ko ga je ustavil Aaron Donald. Ramsi so znali unovčiti priložnost in hitro zdrveli v lepo prednost. Jared Goff je podal za zadetek, enkrat pa se je v končni coni znašel tudi sam. Svoje je dodala obramba, ki je Saintsom preprečila napadalni zadetek prvič po letu 2016.

Antonio Brown je ujel polovico od osmih žog, ki so mu bile namenjene. Foto: Reuters

Stroj po imenu Pats se je ogrel
V dresu New Englanda je uspešno debitiral Antonio Brown, ki je prejšnji teden po kratki sagi v Oaklandu pristal v predmestju Bostona. Brown se je veselil prvega zadetka v novem dresu. Tom Brady je bil ob visoki zmagi v Miamiju (43:0) suveren, podal je za dva zadetka, enkrat pa se je v končno cono stegnil še sam. Strokovnjaki so že dalj časa opozarjali, da Patsi že dolgo niso imeli tako dobre obrambe, ta se je v zadnji četrtini izkazala z dvema "pick 6".

Big Ben v drugem polčasu ni igral
Pittsburgh je izgubil še drugič zapored, kar se mu je zgodilo šele drugič v 13-letnem obdobju trenerja Mika Tomlina. Tokrat je pred svojimi gledalci moral priznati premoč Seattlu, ki je bil boljši z 28:26. Pri zmagovalcih je blestel podajalec Russell Wilson (300 jardov, 3 podaje za zadetek). Jeklarji so v drugem polčasu ostali brez podajalca Bena Roethlisbergerja, ki si je poškodoval komolec.

Sanjska četrtina Mahomesa
Kansas City je v gosteh brez težav premagal Oakland z 28:10. Gostitelji so sicer prvo četrtino dobili z 10:0, a nato je roko naravnal lanski MVP Patrick Mahomes. Ta prvič v sicer kratki karieri v uvodni četrtini ni dosegel točke, v drugi pa je naravnal roko in vrgel kar za štiri zadetke in 278 jardov. Tekmo je končal s 443 jardi. V drugem polčasu ekipi nista dosegli niti ene točke.

Tveganje Marrona se ni izplačalo
In še zanimivost s tekme Houston – Jacksonville, kjer so Teksašani zmagali s 13:12. Jaguarji so pol minute pred koncem dosegli zadetek, s katerim so postavili izid tekme. Večina je pričakovala strel za dodatno točko, ki bi najbrž prinesel podaljšek, a gostujoči trener Doug Marrone se je odločil za bolj tvegano akcijo za dve točki, ki bi prinesla zmago. A šlo je za račun brez krčmarja, saj je Justin Reid tik pred golovo črto ustavil nalet Leonarda Fournetta.

Podajalec Baltimora Lamar Jackson je pri zmagi nad Arizono vrgel dve podaji za zadetek, po tleh pa je priboril 120 jardov. Jackson je samo na dveh letošnjih tekmah po zraku dosegel sedem zadetkov, lani jih je šest na sedmih tekmah. Foto: Reuters