Ljubljančani so začeli silovito. Vse se je začelo že v 9. minuti, ko je bil pred svojimi vrati nespreten Ahmed Awua Ankrah, ki je nespretno udaril po žogi in jo v resnici podal do Raula Florucza, ta je preigral nasprotnega branilca in nato z na pol diagonalnim strelom dosegel prvi gol na tekmi.

Zmaji so vodstvo podvojili po pol ure, z desne strani je kot izvajal prav Florucz, našel je precej osamljenega Marcela Ratnika, ki je z glavo natančno zadel in žogo poslal ob vratnici za svoj četrti zadetek v sezoni.

Komaj so gostujoči navijači nehali slaviti, so se začeli veseliti naslednjega gola. Po levi strani je prodrl David Sualehe, v sredini je bil prepočasen Admir Bistrić, ne desni strani pa je bil na pravem mestu Florucz, ki je bil spreten in zabil svoj drugi gol v dnevu. Gostitelji so bili v prvem polčasu še najbližje golu v 45. minuti, ko se je Timothe Nkada po dvojni podaji sam znašel pred vratarjem, a je bil potisnjen preveč v levo stran, da bi lahko resneje ogrozil gostujoča vrata.

Olimpija je napadalno igro nadaljevala tudi v drugem polčasu. Nemanja Motika je v 53. minuti na sredino igrišča ukradel žogo, pretekel skoraj 30 metrov in z roba kazenskega strela sprožil močan strel in žoga je spet končala v mreži.

Koprčani so poraz ublažili v zadnjem delu igre, ko so izkoristili dva strela z bele točke. S tem so zapravili možnost, da bi se na drugem mestu približali Olimpiji. Že sredi tedna jih čaka nova težka tekma, saj morajo dokončati tekmo z vodilnim Celjem.

Zmagovita vrnitev Zeljkovića na Bonifiko
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Tri točke za Bravo
Prva nedeljska tekma je bila odigrana v Spodnji Šiški, kjer je Bravo premagal Rogaško s 3:2. Ob polčasu je bilo 1:0 za gostitelje, v 44. minuti je iz prostega strela zadel 19-letni hrvaški branilec Jakov Gurlica. Prosti strel, ob katerem je Bravo povedel, je priboril Matej Poplatnik, ki je imel pred tem dve priložnosti, pri eni je posredoval tudi videosodnik VAR, ki pa se ni odločil za enajstmetrovko. Rogaška, ki je imela v prvem polčasu večjo posest žoge, je zapretila v 40. minuti, ko je zadela prečko. Omenimo še izključitev gostujočega trenerja Oskarja Drobneta v 38. minuti.

Hiter preobrat Rogaške v režiji dvojca Kregar-Gradišar
V 67. minuti je Rogaška izenačila, strelec je bil vezist Nejc Gradišar, ki je unovčil sijajno podajo Oliverja Kregarja, ki je v igro vstopil malo pred tem. Rogaška je zavonjala priložnost, novo akcijo sta izpeljala Kregar in Gradišar, ki so ga v kazenskem prostoru ustavili s prekrškom. Sodnik Jug je pokazal na belo piko, kazenski strel pa je uspešno izvedel Gradišar. V 75. minuti se je vratar Rogaške Rok Vodišek izkazal, ko je ubranil močan strel Matica Ivanška, nato pa so se gostje rešili še s posredovanjem na golovi črti.

Poplatnik zadel ob padcu
A to ni bil zadnji preobrat na tekmi, saj je Bravo ob koncu tekme uspel nov preobrat. Luka Štor je bil v 84. minuti že v skoraj izgubljenem položaju po podaji Kavčiča, a je potem z diagonalnim in natančnim strelom izenačil. Pet minut pozneje je Poplatnik zadel za zmago Brava, ko je med padcem s sredine črte na desni strani kazenskega prostora poslal žogo v prazno mrežo, saj je šel vratar gostov pred tem v posredovanje za preprečevanje protinapada že iz gola.

Zadetki s tekme Bravo – Rogaška

Mura z zmago prehitela Domžale
V zadnji današnji tekmi je Muro premagala Domžale z 1:0 in s tem tekmece prehitela na lestvici. Edini gol je v 36. minuti dosegel Žan Trontelj. Filippo Tripi mu je podal idealno žogo v globino, desni bočni igralec Mure je po desni strani stekel pred vratarja Gašperja Tratnika in mu med nogami poslal žogo v mrežo.

Mariborčani v ponedeljek v Domžalah proti Radomljam
19. krog se bo v ponedeljek končal v Domžalah, kjer bodo Kalcer Radomlje gostile Maribor.